W trosce o zdrowie przedszkolaków, listopadzie w ramach realizacji programu, dzieciom z oddziałów przedszkolnych wychowawczynie przybliżyły tematykę dotyczącą higieny, ruchu i zdrowego odżywiania oraz wpływu tych czynników na ich zdrowie.

Czystość –  podstawowy element naszych prozdrowotnych działań. W szkole przedszkolaki uczą się staranie umyć ręce po zabawie i przed posiłkiem. Wiedzą już dlaczego zmieniamy obuwie i dbamy o ubranka. Jak ważne jest dokładne oczyszczanie nosków.

Zdrowe odżywianie  - obecność owoców i warzyw w naszej diecie gwarantuje nam dobre zdrowie. Dzieci codziennie jedzą owoce i warzywa.

Tematy te zechciała nam również przybliżyć Pani Hanna Oleś – pielęgniarka szkolna. Dzieci na zakończenie tematyki zdrowotnej w poszczególnych dniach wykonywały dla siebie zdrowe kanapki oraz pyszną sałatkę owocową.

We wrześniu przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziła pani ze straży miejskiej w Gryfinie. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariuszka Straży Miejskiej  pani Alicja uczyła dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęciła noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślała, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów.

30 sierpnia 2016 r. po raz pierwszy do szkoły przyszły dzieci pięcioletnie wraz ze swoimi rodzicami na zajęcia adaptacyjne. Podczas zajęć dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać swoją wychowawczynię panią Karolinę Łokińską, opiekuna świetlicy panią Aleksandrę Kupnicką oraz pedagoga szkolnego panią Anitę Nowak. Obejrzeli również pomieszczenia na terenie szkoły z których będą korzystać. Dzień minął bardzo szybko, w miłej atmosferze. Pani Karolina przygotowała wiele zabaw, poprzez które dzieci zapoznały się i zintegrowały.

A. Nowak