Dnia 27.05.2019 r. klasy 2a, 2b oraz 5b były na wycieczce w Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Dzieci korzystały tu z wielu atrakcji, z których największą była leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów.

Siedemset metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu przeprowadzało nas przez okresy geologiczne, pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądały pierwsze ssaki i dinozaury - największymi zwierzęta, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. Ponadto dzieci brały udział w warsztatach, podczas których poznały jak powstał świat, dotykały skamielin i malowały swoje modele dinozaurów i skamielin. Wszyscy miło spędzili czas, wiele się nauczyły i dowiedziały o ewolucji życia na ziemi.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com