W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. w ramach zajęć tematycznych uczniowie klasy 2a i 3a tym razem wybrali się na pocztę do Gryfina.

Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dzieci dowiedziały się również, że dni od 10 do 16 października są dniami pisania listów. Dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wizyta ta była również okazją do złożenia pracownikom życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Radość była ogromna.

przyg.Beata Borsuk