Warsztaty: Ekstremalnie Skuteczne Nauczanie w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym koło Lublina

Dnia 4 – 5 października 2018 roku uczniowie klas 7a, 7b, 8a uczestniczyli w warsztatach, na których pracowali w grupach. Pierwszym warsztatem było inwestować w Mieście Przedsiębiorczości, Grupa A podwoiła swój zysk. Drugim warsztatem była Leśna Kwatera – Legiony Polskie. Uczniowie w grupach mieli rozminować pole minowe, zabandażować legionistę oraz wykonać nosze na których rannego mieli przenieść do szpitala. W wykopach mieli znaleźć literki i ułożyć hasło i zaśpiewać piosenkę patriotyczną „Pierwsza Kadrowa”, oraz pokonać tor przeszkód. Podsumowaniem był plakat i odpowiedź na pytanie „Jak mogę być patriotą dzisiaj?” Plakaty wiszą w naszej szkole. Drużyny ze sobą sprawnie współpracowały. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się o różnych metodach uczenia się oraz stylach. Dzieci miały za zadanie zinterpretować wiersz „Czapla i ryby” w trzech stylach: słuchowym z podziałem na rolę, wzrokowym rysując komiks, kinestetycznym czyli wykonać pantomimę. Wieczór był pełen zabaw szczególnie przy bilardzie i oglądaniu telewizji oraz graniu na pianinie. Drugiego dnia w nowych drużynach uczniowie mieli wykonać w pięciu pokojach zadania matematyczne. Głównym zadaniem było określenie spadku po zmarłej aktorce. Pierwszym pokojem był pokój zagadek czyli garderoba aktorki. Uczniowie byli zamknięci i za pomocą wskazówek mieli znaleźć kod dostępu do sejfu i wyciągnąć klucz aby móc wyjść z pomieszczenia. Drugi pokój to laboratorium za pomocą notatek aktorki obliczyć ilość absyntu. Następny pokój to komnata aktorki, gdzie za pomocą wskazówek np. obliczanie pól powierzchni podłogi. Kolejny pokój to akwarium uczniowie mieli za zadanie zbudować zamek i obliczyć objętość tej bryły. Ostatni pokój to pokój inwestycji, obliczanie oszczędności (procenty). Po obiedzie wyjechaliśmy w kierunku Lublina. Odwiedziliśmy Muzeum Pamięci na Majdanku a następnie wieczorny spacer po Starówce Lublina.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com