Z okazji 15 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej dnia 30 maja 2019 r. został zorganizowany Konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej dla uczniów klas IV – VIII i III gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o krajach europejskich, historii powstania Unii Europejskiej oraz wiedzy ustrojowo – politycznej wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej: Festiwal Krajów Unii Europejskiej

W dniach od 20 maja do 24 maja 2019 r. w stołówce szkolnej serwowano potrawy europejskie w czasie obiadu dla uczniów.

Nowy obrazW poniedziałek mogliśmy spróbować potraw naszego zachodniego sąsiada czyli kuchni niemieckiej. CURRYWURST jedno z typowych niemieckich dań zaliczanych do tzw. fast foodów. Jest to zwykle podawana na gorąco grillowana, pieczona lub rzadziej gotowana kiełbasa wieprzowa posypana duża ilością przyprawy curry i polana specjalnym sosem, którego bazą jest koncentrat pomidorowy.

Surówka z kapusty młodej i marchwi, ziemniaki, kompot z owoców mrożonych.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Tydzień kuchni europejskiej

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com