W maju Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na napisanie pamiętnika, wspomnień, czy przemyśleń z czasów pandemii.

Otrzymaliśmy tylko jedną odpowiedź - list - anonimowy, ale warty przeczytania. Dlatego chcemy się nim z Wami podzielić i udostępniamy go na naszej stronie, do Waszej wiadomości. Za udział bardzo dziękujemy i zachęcamy wszystkich do dalszej pracy oraz udziału w konkursach.

Opiekunowie Samorządu

Mój pamiętnik z czasów pandemii: jeśli ktoś z Was notuje, bądź pamięta coś, czym chciałby się podzielić - swoje uczucia, spostrzeżenia, przemyślenia oraz obserwacje z życia w okresie pandemii koronawirusa, to takie informacje będą stanowiły ogromną pamiątkę dla przyszłych pokoleń, które z pewnością z wielkim zainteresowaniem przeczytają o wszystkich przeżyciach z tego trudnego czasu. Wasze wszystkie prace w obojętnie jakiej formie, czy pamiętników, opowiadań czy fragmentów opublikujemy w gazetce szkolnej i na stronie. Będzie to wspaniałą pamiątką, jak powiedziała Pani Lidia Jasińska: "Zamknijmy uczucie we wspomnieniach, by mieć dokąd wracać nocami." Prace proszę przekazywać do p. Oli Przyjemskiej i p. Ewy Mular. Zapraszamy do udziału.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

16 czerwca 2021 r. wychowawcy klas trzecich przeprowadzili wśród swoich uczniów wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów od września w Samorządzie powitamy nowych członków:

- Gabrielę Żygadło (klasa 3a)

- Oliwiera Puchałę ( klasa3a)

- Oliwię Sienkiewicz ( klasa 3b)

- Roberta Radziewicza ( klasa 3b)

Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!


                                      
                                   MOJE ŻYCIE W PANDEMII


      Długo zastanawiałam się nad tym, jak zmieniło się moje życie w pandemii, na początku myślałam, że niewiele się zmieniło, a jednak…
      Zaczęło się niewinnie: huuurrrrra nie idę do szkoły, mam wolne! Fajnie było siedzieć w domu, czasami w piżamie, przed laptopem lub komputerem, mieć zajęcia, bez oglądania kogokolwiek i nikt na mnie nie patrzył. Nie musiałam udawać zadowolonej, książka, zeszyt i ćwiczenia przede mną, nawet podczas odpowiedzi. Mój zapał do pracy, notatki na każdej lekcji z czasem zaczęły maleć. Już pomału zaczynałam mieć dosyć siedzenia w domu, narzekania z każdej strony - nauczyciele - uczniowie – rodzice. Okazało się, że to, co wcześniej było wolnością stało się klatką, bez możliwości wyjścia. Tego właściwie już nie widziałam, ciągle ktoś coś ode mnie chciał: szkoła-dom- dom- szkoła. Uciekałam w swój własny świat, nową, stworzoną alternatywę, gdzie byłam szczęśliwa, doceniona i chciało mi się żyć…. Coraz trudniej stamtąd wracać. Ludzie mówią jesteś twarda, świetnie sobie dajesz radę, odnajdujesz się w tym… Czy tak naprawdę znacie tych twardych ludzi? Czy wiecie ile nas kosztuje założenie maski twardziela? Najgorsze, że wszyscy wokoło zrzucają na ciebie wszystko, „bo ty sobie poradzisz, natomiast ktoś inny nie”. Nawet nikt nie próbuje zrozumieć „twardziela”, to taki „chłopiec do bicia”. Czy warto się starać?
      Jak zmieniło się moje życie w pandemii? Dowiedziałam się, że najlepszym moim przyjacielem jestem ja sama, czy potrafię zaakceptować siebie taką, jaką jestem? Czy pokocham siebie, nie wiem, przede mną jeszcze długa droga, czy znajdą się na niej ludzie, którzy zamiast twardziela zobaczą zwykłego człowieka w zbroi i pozwolą mi ją ściągnąć- nie wiem… Chciałabym, tylko tak trudno w to uwierzyć.
                                                                                                    Anonim

W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Portret Pani Wiosny”. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i twórczym podejściem do tematu. Zachwyciła nas ich pomysłowość i estetyka wykonania.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Portret Pani Wiosny”.

Wreszcie zawitała do nas tak długo oczekiwana wiosna! To doskonały czas na wspólne i aktywne spędzanie czasu i okazja do uwieczniania zaobserwowanych zmian, zachodzących w budzącej się do życia przyrodzie.

Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie fotograficznym pt: „Zwiastuny wiosny w obiektywie”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia pierwszych oznak wiosny i przesłanie go opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

Zuzanna Miedzak

 

Czytaj więcej: Konkurs „Zwiastuny wiosny w obiektywie”

To nasi najmłodsi zwycięzcy konkursu plastycznego w grupie przedszkolaków.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com