Załączniki:
Download this file (kalendarz.pdf)kalendarz.pdf[ ]

 

 

 

 

16 czerwca 2021 r. wychowawcy klas trzecich przeprowadzili wśród swoich uczniów wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów od września w Samorządzie powitamy nowych członków:

- Gabrielę Żygadło (klasa 3a)

- Oliwiera Puchałę ( klasa3a)

- Oliwię Sienkiewicz ( klasa 3b)

- Roberta Radziewicza ( klasa 3b)

Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

20210622 095141

 

 

 

 

KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

MAJ

Ten, kto ma co najmniej jedno marzenie, ma powód, by być silnym.

Sanmao

1 MAJ

               Święto Pracy

       Ogólnopolskie Święto Kaszanki - Co tu dużo mówić, kaszanka to nasza duma. Święto to początkowo obchodzone było w okolicach Płocka, dziś jednak jest znane w całej Polsce. Początek długiego majowego weekendu to zresztą świetna okazja, by zjeść kaszankę z grilla.

Czytaj więcej: Maj

KWIECIEŃ

Nie pozwól, by ograniczona wyobraźnia innych była Twoim ograniczeniem – Mae Jemison

3 kwiecień

Dzień Tęczy - To piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne po prostu zasługuje na własne święto – nosi ono nazwę „Find a Rainbow”. 3 kwietnia warto więc modlić się o deszcz, bo wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się uwiecznić na niebie tęczę.

Czytaj więcej: Kwiecień

W maju Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na napisanie pamiętnika, wspomnień, czy przemyśleń z czasów pandemii.

Otrzymaliśmy tylko jedną odpowiedź - list - anonimowy, ale warty przeczytania. Dlatego chcemy się nim z Wami podzielić i udostępniamy go na naszej stronie, do Waszej wiadomości. Za udział bardzo dziękujemy i zachęcamy wszystkich do dalszej pracy oraz udziału w konkursach.

Opiekunowie Samorządu

CZERWIEC

KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

 

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Rosa Montero

1 CZERWCA –

Dzień Dziecka,

Światowy Dzień Mleka,czyli World Milk Day. Mleko prawie na całym świecie stanowi ważny składnik codziennego jadłospisu. Mleko jest bogatym źródłem wielu witamin oraz składników odżywczych i mineralnych. Produkty mleczne zawierają witaminy z grupy B oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E. Do ważnych składników mineralnych należą potas, magnez, fosfor oraz cynk. Dlatego mleko oraz przetwory mleczne powinny być codziennie spożywane, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. 2 szklanki mleka lub 30 g sera żółtego zaspokaja dziennie zapotrzebowanie organizmu na wapń. Wapń jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który stanowi budulec kości, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie serca, płuc i innych narządów wewnętrznych. Wapń wraz z witaminą D zapobiegają pojawieniu się osteoporozy, która prowadzi do zwiększonej podatności na złamania.  

Czytaj więcej: Czerwiec

Przewodniczący SU 2018 / 2019

 ucz. Jakub Kubiak

kl. 3 b gimnazjum

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com