10 maja wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Czelinie. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji.

Dzieci poznały wiele zwierząt, m.in. kozy, owce, kucyki, muflony, osiołka, strusie, dziki. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły jednak prawdziwe renifery Świętego Mikołaja oraz przejażdżki na kucykach. Dzieci korzystały także z placu zabaw, gdzie przygotowane były zabawy rodem z Laponii. Mogły spróbować łowić drewniane rybki, przechodzić przez specjalnie przygotowane mosty, czy rzucać do celu. Odbyły się również wyścigi w zaprzęgach na kółkach, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Zwieńczeniem tego dnia było pieczenie podpłomyków, które można było zjeść z pysznym dżemem.