W naszym Przedszkolu w listopadzie rozpoczął się cykl zajęć SENSOPLASTYKA®, w którym nasze przedszkolaki mają przyjemność uczestniczyć. Zajęcia będą odbywać się do końca roku szkolnego, jeden raz w miesiącu.

Czym jest SENSOPLASTYKA®?

SENSOPLASTYKA® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Głównym celem zajęć jest wspieranie kompetencji intra oraz interpersonalnych. SENSOPLASTYKA® wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów. Rozwija kreatywność i umiejętność twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety ekologicznych barw. SENSOPLASTYKA ® wspiera rozwój małej motoryki orazwpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni). Podczas zajęć wspiera się samodzielność i odpowiedzialność za swoje decyzje. Ponadto działalność plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. A oprócz tego daje dzieciom mnóstwo pozytywnej energii, uśmiechu i radość.