Tydzień zdrowego uśmiechu w naszym przedszkolu odbył się w dniach 13.01 – 17.01.2020 r. Przez cały tydzień dzieci zdobywały informację o tym jak prawidłowo dbać o swój uśmiech.

Zaczęliśmy od pokazu prawidłowego szczotkowania zębów. Każdy otrzymał swoją szczoteczkę i wspólnie codziennie po śniadaniu myliśmy prawidłowo nasze ząbki. Podczas tygodnia dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wyglądają nasze zęby, ile ich mamy oraz jakie produkty są najzdrowsze, a co im szkodzi. Przedszkolaki poznały również na czym polega praca dentysty. Odwiedziła nas także pani pielęgniarka, która opowiedziała o zdrowym odżywianiu. Na zakończenie tygodnia przyjechała do nas Szkółka Zębowa. Teatrzyk ilustracji, szczotkowanie oraz nitkowanie na modelach zębów sprawiły dzieciom ogromną radość. Każdy przedszkolak przemienił się również w prawdziwego stomatologa.

Tydzień zdrowego uśmiechu zakończył się, ale mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki dzięki wiadomością zdobytym podczas zajęć będą miały zawsze zdrowy uśmiech.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com