SENSOPLASTYKA ®, CZYLI POLISENSORYCZNA, MULTIKOLOROWA, WIELOZAPACHOWA PRZESTRZEŃ MOŻLIWOŚCI

23 października 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Sensoplastyka®. 

Celem zajęć jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensplastyka ® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Zajęcia te wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle małego dziecka.

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w zajęciach Sensoplastyka®:

 • uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
 • wspieranie samodzielności,
 • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
 • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
 • wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
 • wychodzenie ze schematów,
 • elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie,
 • poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
 • współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
 • pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu,
 • wzmacnianie wiary we własne możliwości.

W trakcie pierwszych zajęć wykonaliśmy butelki sensoryczne, bawiliśmy się przesypując różne produkty, ćwiczyliśmy swoje rączki bawiąc się kolorowym piaskiem kinetycznym, a także chodziliśmy po ścieżce sensorycznej.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com