Klasy 4a i 7a prowadzone przez p. A. Kramek – Szubert i p. J. Niewiarowską biorą udział w projekcie „Być jak Ignacy”. Rozpalamy Płomień Wiedzy.

Celem Konkursu jest:

a) popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

b) rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,

c) popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, o d k r y ć i dokonań,

d) popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,

e) kształtowanie postaw patriotycznych,

f) promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym do

świadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Projekt trwa od dnia 5 stycznia 2018 r. do dnia 30 kwietnia 2018 r.

Uczniowie na 16 godzin lekcyjnych według schematu: blok 4 godzin lekcyjnych zajęć dedykowany kolejno następującym polskim naukowcom: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Kazimierz Prószyński i Stefan Drzewiecki.