I miejsce w województwie zachodniopomorskim w konkursie Naukowa Szkoła Ignacego w programie „Być jak Ignacy – Rozpalamy Promień Wiedzy”, w którym uczestniczyło 640 szkół.

Czytaj więcej: I miejsce w województwie

banner

Klasy 4a i 7a prowadzone przez p. A. Kramek – Szubert i p. J. Niewiarowską biorą udział w projekcie „Być jak Ignacy”. Rozpalamy Płomień Wiedzy.

Celem Konkursu jest:

a) popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

Czytaj więcej: Projekt „Być jak Ignacy”

Dnia 15 lutego 2018 r. Uczniowie klas 6b i 7a wyjechali na warsztaty przyrodnicze „Kolorowa energia” w Ostoi w Ośrodku Szkolno-badawczym w zakresie energii odnawialnej ZUT w Szczecinie. Uczniowie za pomocą siły własnych mięśni czyli na rowerach tworzyli prąd. A następnie poznali energię odnawialną i nieodnawialną oraz konstruowali samochód na energię słoneczną.

Dnia 28 listopada 2017 r. uczniowie klas 6a, 6b i 7a wyjechali na warsztaty przyrodnicze „Zupełnie inna lekcja przyrody” w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie koło Międzyzdrojów. Podczas zajęć, uczniowie łączyli badania terenowe z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, uczniowie wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Uczniowie oglądali zdobycze przyrody pod mikroskopem. Celem zajęć było kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com