W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

Uczniowie wybrali do realizacji następujące projekty edukacyjne:

Mistrzowie kodowania- programowanie w Scratchu.

The best of the best – najsłynniejsi Brytyjczycy.

Tam, gdzie faceci chodzą w spódnicach. Odkrywamy Szkocję.

Poradnik początkującego fotografa- czyli jak robić dobre zdjęcia?

Zasady „fair play” w sporcie, kultura kibicowania.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

Praca nad projektem odbywa się w grupach pod opieką nauczyciela - opiekuna projektu. Czas trwania realizacji projektu wynosi nie dłużej niż trzy miesiące. Praca ucznia jest poddana ocenie, której dokonuje opiekun projektu. Udział w projekcie jest dla ucznia gimnazjum obowiązkowy i ma wpływ na ocenę z zachowania.

Publiczne przedstawienie efektów pracy grup nastąpi w marcu lub kwietniu 2015 roku na Festiwalu Projektów Edukacyjnych.  Informacje o udziale w projekcie i temat są wpisywane na zaświadczeniu i świadectwie ukończenia gimnazjum.