14 czerwca 2019 r. uczniowie pojechali na festiwal podsumowujący spotkania „ZOSTAŃ MŁODYM ODKRYWCĄ ŚWIATA” na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

W auli uniwersytetu otrzymali pamiątkowe certyfikaty z rąk pana J.M. dr hab. Jaceka Styszyńskiego, prof. US, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego ds. Kształcenia.Zwiedzili również laboratoria:warsztat optyczny, gabinet okulistyczny, systemy wbudowane, optyczną pracownię fizyczną oraz drgania i oscylacje w praktyce.Jeszcze raz wzięli udział w różnego rodzaju pokazach, eksperymentach i doświadczeniach pomagających uczniom zrozumieć świat nauki. Rozwiązywali również łamigłówki i zagadki przygotowane przez pracowników uniwersytetu przy tym dobrze się bawiąc😊.