W ramach projektu „Zabawa z matematyką od 10 czerwca do 14 czerwca 2019 r. odbył się Tygodniowy Maraton Matematyczny. Uczniowie klas IV, V i VIII uczestniczyli w nietypowych lekcjach matematyki.

Klasy IV rozpoczęli od zajęć w terenie - rozwiązania zadania w sklepie robiąc zakupy. Dzieci miały za zadanie znaleźć ceny wybranych produktów i wykonać dodawanie pisemne na ułamkach dziesiętnych, czyli ile kosztowały zakupy. Kolejnym zadaniem było, czy kwota 30 zł starczy na zakupy tzn. wykonanie odejmowania pisemnego. Na kolejnej lekcji odbył się Turniej kółko i krzyżyk na liczbach (działania pamięciowe na liczbach) z wykorzystaniem monitora dotykowego. 

Klasy V rozpoczęły od gier matematyczno – logicznych: czyli Digit, Set, Get set, Gra Uno, Cube puzzle.

W klasie IV i V uczniowie za pomocą ziemniaka poznawali siatkę prostopadłościanu, a ostatniego dnia z klocków Reko budowali bryły różnych kształtów. Powstawały piękne budowle.

Klasa ósma obejrzała film „Piękny umysł” i dyskusja nad pytaniem: Po co nam matematyka? Na kolejnej lekcji odbył się Turniej Sudoku oraz Gry Uno.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com