Dnia 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów trzecich klas gimnazjum z pracownikami Laboratorium Kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Podczas zajęć uczniowie poznali istotę pracy laboranta kryminalistycznego, dowiedzieli się jak ważna jest to praca jeśli chodzi o ściganie przestępców, jak również identyfikowanie osób nieznanych NN. Ponadto została przedstawiona struktura Laboratorium, zespoły w nim pracujące, a także ścieżka edukacyjna i predyspozycje zawodowe : jest to praca dla ludzi o mocnych nerwach i przede wszystkim logicznie myślących.

Po wstępie ogólnym uczniowie mogli samodzielnie szukać śladów za pomocą luminalu, lampy UV w zaciemnionym pomieszczeniu oraz zebrać odciski palców kolegi lub koleżanki i samodzielnie szukać śladów daktylograficznych na różnych przedmiotach.

Zajęcia bardzo się podobały. Uczniowie utrwalili sobie niektóre informacje z fizyki dotyczące światła widzialnego i promieniowania UV oraz z chemii na temat reakcji chemicznych – chemiluminescencji.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com