13 marca uczniowie klasy 1 a przy pomocy nauczycielki chemii i fizyki pani mgr inż. Anny Kwaśnicy wykonali papier czerpany.

 Przygotowania zaczęły się dwa dni wcześniej, w poniedziałek, kiedy samodzielnie (lub przy pomocy pań) każdy z uczniów musiał przyczepić gazę do ramki. Było to bardzo ciężkie zadanie. W środę każdy uczeń musiał samodzielnie porwać na kawałki wytłaczanki po jajkach, które następnie zostały zalane wrzątkiem i krochmalem i zblendowane. Można było przystąpić do czerpania papieru. Zadanie okazało się dla niektórych uczniów ciężkie, gdyż konsystencja papieru czerpanego im nie odpowiadała. Każdy jednak dzielnie wykonał samodzielnie zadanie, później pięknie ozdobili swoje ramki i odłożyli wszystko aby papier wysechł. Uczniowie przy okazji uczą się cierpliwości, gdyż nie od razu wszystko jest gotowe. Czasami na wyniki trzeba poczekać. Spisują się dzielnie. Na koniec zajęć pytali, kiedy następne zajęcia. Widać, że są zaineresowani i chętni do dalszych eksperymentów.

mgr inż. Anna Kwaśnica

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com