baner glowna 1 012019

„Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.

Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli i uczniów klas I–III oraz IV–VI szkół podstawowych. Dla tych grup wiekowych zostały przygotowane dedykowane materiały dydaktyczne. Zostały one podzielone na dwie grupy dostosowane do wieku uczniów. Dostępne będą 4 bloki tematyczne, po 4 scenariusze lekcji każda. Dodatkowe atrakcje to filmy oraz komiksy edukacyjne opowiadające o wybitnych polskich naukowcach

W tym roku od 1stycznia do 30 kwietnia2019r. klasa 5a bierze udział w trzeciej edycji programu„Być jak Ignacy Zostań Bohaterem Nauki” odbywa niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik - wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest, Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Każdemu z naukowców poświęcamy jeden blok tematyczny.