Przyrodniczo - matematyczne zabawy z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Gardnie

Co środę w Szkole Podstawowej w Gardnie odbywają się zajęcie z autorskiego PROGRAMU SYSTEMOWYCH ROZWIĄZAŃ NA RZECZ WSPOMAGANIA PROCESU EDUKACYJNEGO W DZIEDZINIE NAUK MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZYCH W SZKOLE W GARDNIE pani mgr inż. Anny Kwaśnicy, nauczycielki chemii, fizyki i matematyki.

Na zajęcia zapraszani są uczniowie Przedszkola i klas 1-3 SP wraz z nauczycielkami.

Uczniowie w zależności od wieku i możliwości aktywnie biorą udział w doświadczaniu Świata. Każdy uczeń sam eksperymentuje, poznając wszystkimi zmysłami otaczającą nas materię. Do tej pory samodzielnie wykonali sztuczny śnieg z pampersa, zbadali właściwości wody i lodu, zrobili lampę lawa, która ich zachwyciła, dmuchali balonik bez dmuchania i inne. Na kolejnych zajęciach czeka ich dużo nowych doświadczeń.

Uczniowie oprócz doświadczeń dowiadują się jak należy zachowywać się w pracowni chemicznej, co wolno robić a co jest niedozwolone, uczą się zadawać pytania i poszerzają swoją wiedzę na tematy przyrodnicze.

Wychodząc z klasy po lekcji już pytają kiedy mogą przyjść następny raz.

Program na wiosnę będą wspierały również inne nauczycielki naszej szkoły, aby poszerzyć dzieciom wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

mgr inż. Anna Kwaśnica

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com