Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie bierze udział w projekcie Unijnym „Zostań młodym odkrywcą Świata” przy współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim Wydziałem Matematyczno – Fizycznym.

Kierownikiem projektu jest dr Marcin Ślęczka. Zajęcia z uczniami prowadzi mgr Janusz Mielnik – pracownik techniczny Uniwersytetu. W projekcie bierze udział 11 uczniów klas 1-3 SP i 15 uczniów klasy 8 i 3 gimnazjum. Zajęcia odbywają się cyklicznie w blokach czterogodzinnych w Szkole Podstawowej w Gardnie lub wyjazdowo na Wydziale Matematyczno – Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na zajęciach starsi uczniowie dowiadują się jak praktycznie wyznaczyć różne wielkości fizyczne, np. gęstość wody, wykonują samodzielnie doświadczenia z fizyki z różnych działów, uczą się jak wyznaczyć okres drgań wahadła matematycznego itp.

Młodsza grupa bierze udział w bardzo ciekawych dla nich doświadczeniach, dostosowanych do wieku i możliwości pojmowania. Badali środek ciężkości motylka, zajadali się chrupkami zamrożonymi w ciekłym azocie, robili doświadczenia z wodą i poznawali 3 stany skupienia tej substancji.

Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni i zaciekawieni, co też będą robić na następnym spotkaniu.

Przyjście w sobotę do szkoły dla starszej grupy okazało się ciekawym doświadczeniem i nikt nie żałował wolnego czasu w weekend.

Zajęcia będą się odbywały do czerwca, gdzie na koniec zostaniemy zaproszeni na Piknik Naukowy na terenie Wydziału Matematyczno – Fizycznego.

Koordynatorem projektu z ramienia szkoły jest pani mgr inż. Anna Kwaśnica.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com