W ramach realizacji „Programu systemowych rozwiązań na rzecz wspomagania procesu edukacyjnego w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych” dnia 05.12.2018 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Beatą Borsuk wzięli udział w zajęciach pt: Badamy właściwości wody”.

 

Prowadząca p. Anna Kwaśnica zapoznała dzieci z różnymi właściwościami wody,  zaciekawiając i inspirując do zadawania różnych pytań. Uczniowie  poznali różne stany skupienia wody oraz właściwości wody. Dzieci z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych badały właściwości wody; rozpuszczały ciała stałe w wodzie , sprawdzały jak woda zmienia kształt w zależności od kształtu pojemnika. Mali odkrywcy poznali różne stany skupienia wody, dowiedzieli  się jaką drogę pokonuje ze zbiorników wodnych do mieszkań. Zajęcia były bardzo interesujące.

                                                                                                                             Beata Borsuk

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com