W ramach realizacji „Programu systemowych rozwiązań na rzecz wspomagania procesu edukacyjnego w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych” dnia 05.12.2018 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Beatą Borsuk wzięli udział w zajęciach pt: Badamy właściwości wody”.

Prowadząca p. Anna Kwaśnica zapoznała dzieci z różnymi właściwościami wody,  zaciekawiając i inspirując do zadawania różnych pytań. Uczniowie  poznali różne stany skupienia wody oraz właściwości wody. Dzieci z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych badały właściwości wody; rozpuszczały ciała stałe w wodzie , sprawdzały jak woda zmienia kształt w zależności od kształtu pojemnika. Mali odkrywcy poznali różne stany skupienia wody, dowiedzieli  się jaką drogę pokonuje ze zbiorników wodnych do mieszkań. Zajęcia były bardzo interesujące.

Beata Borsuk