W naszej szkole od 1 września 2016 do 23 grudnia 2016 realizowano Rządowy program Bezpieczna + - Bezpieczny uczeń – Radosny uczeń.

Dnia 27 września 2016 odbył się próbny alarm przeciwpożarowy z zadymieniem części szkoły oraz spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Gryfinie, którzy przeprowadzili wykład na temat „Czad cichy zabójca” dla uczniów IV – VI SP i I – III gimnazjum.

 

 

Od 16 września do 30 września – Akcja Sprzątanie Świata - odbyły się konkursy: „Stwory i potwory” z materiałów recyklingowych, moda ekologiczna, konkurs wiedzy ekologicznej. Podsumowaniem był Festyn ekologiczny" dla dzieci i rodziców oraz społeczności lokalnej. Na festynie odbył się pokaz talentów: grupa taneczna Hipnotic – pokaz taneczny, Paweł Pyłka – gra na perkusji, Julia Kupnicka i Natalia Dudek – pokaz tańca. Wystawa prac uczniowskich – „Stwory i potwory”.

Następnie rozdano nagrody za konkursy ekologiczne. Odbył się pokaz pierwszej pomocy straży pożarnej. Odbyły się również konkursy sprawnościowe klubu LKS w Gryfinie, za które uczniowie otrzymali medale. Zbierano makulaturę, butelki plastikowe oraz elektrośmieci. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z kawiarenki lub ogniska.

W październiku klasy 0 – III SP – miesiąc „Jestem bezpieczny na drodze”. Przygotowały plakaty na temat „Bezpieczeństwo na drodze.” Dnia 4, 18, 28 października odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską na temat Bezpieczeństwa na drodze z praktycznym ćwiczeniem prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Dnia 10 listopada – odbyło się spotkanie z policjantem dla uczniów IV – VI „Niebezpieczeństwo w Internecie” oraz dla uczniów gimnazjum „Uświadomienie skutków prawnych hejtowania i stalkingu.”

Dnia 7 grudnia odbył się pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkolenie dla rady pedagogicznej, pracowników i obsługi.

Zamontowano monitoring przed szkołą.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com