Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście realizuje w roku szkolnym 2020/2021 projekt „Dni portu w szkole”.

logo bez tła Port Szczecin Swinoujscie

W jego ramach w klasa 1- 3 odbył się konkurs plastyczny pt. „Porty naszym oknem na świat”. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa pokonkursowa, którą przygotowała nauczycielka plastyki p. Dorota Chojnacka we współpracy z wychowawczyniami klas 1-3 paniami: Mirosławą Dawidowicz – Górą, Beatą Borsuk, Joanna Opaczyńską, Elżbietą Korkuś i Anną Olszańską. Uczniowie obejrzeli także film przedstawiający pracę w portach Szczecin – Świnoujście.

Ponadto uczniowie klasy 2a, 2b i 3b wzięli udział w konkursie literackim. Powstały ciekawe rymowanki i wierszyki związane z portami.

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8 pod kierunkiem p. Anity Nowak – doradcy zawodowego - przygotowali foldery prezentujące zawody / profesje ludzi pracujących w portach.

Na szkolnym korytarzu wychowawca świetlicy szkolnej p. Aleksandra Kupnicka przygotowała gazetkę tematyczną związaną z portami w Szczecinie i Świnoujściu.