W naszej szkole zakończył się projekt „Zabawa z matematyką”, który trwał od 1 marca do 31 grudnia 2019 r. Współfinansowany przez mFundację oraz Stowarzyszenie „Twórczy Rodzice przy Szkole w Gardnie”.

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem matematyki. Dlatego w każdym miesiącu od marca do grudnia odbywały się działania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gardnie. W marcu odbyło się przedstawienie o liczbie PI, Warsztaty kulinarne - pieczenie okrągłych ciastek. W kwietniu Pisankowe zadania - zabawa w podchody z zadaniami matematycznymi z wykorzystaniem smartfonów. Na przełomie maja i czerwca odbył się Tygodniowy Maraton Matematyczny - uczniowie codziennie wykonywali zadania matematyczno – logiczne rozgrywali różne gry matematyczno - logiczne, W październiku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie odpytują się z tabliczki mnożenia i wykonują zadania sprawnościowe, Procentowy zawrót głowy czyli wszystko o podatkach, kredytach, podwyżkach i obniżkach, W listopadzie uczniowie wykonali albumy, lapbooki oraz prezentacje multimedialne o Sławnych Polskich Matematykach. Wykorzystanie kodowania na lekcjach matematyki oraz programowania ozobotów. W grudniu Świąteczny konkurs Matematyczny z wykorzystaniem kodów QR, dzieci rozwiązywały zadania tekstowe ukryte za kodami QR. Przeprowadzono warsztaty z ekonomii dla klas IV - VIII oraz warsztaty origami. Na zakończenie projektu uroczyste zakończenie dla całej społeczności lokalnej, podczas grudniowego zebrania z rodzicami. Odbyły się konkursy: Liczba PI, Mistrz tabliczki mnożenia, Matematyczne origami, Konkurs świąteczny - kody QR, Konkurs o Słynnym Polskim Matematyku. Koordynatorem projektu była pani Jowita Niewiarowska.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com