W dniach od 7 października do 18 października 2019 roku nasza szkoła uczestniczyła po raz trzeci w projekcie CodeWeek. Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV – VIII tworzyli różne gry w Scratchu oraz programowali roboty - mboty. Wszyscy świetnie się bawili.