Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście realizuje w roku szkolnym 2020/2021 projekt „Dni portu w szkole”.

logo bez tła Port Szczecin Swinoujscie

W jego ramach w klasa 1- 3 odbył się konkurs plastyczny pt. „Porty naszym oknem na świat”. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa pokonkursowa, którą przygotowała nauczycielka plastyki p. Dorota Chojnacka we współpracy z wychowawczyniami klas 1-3 paniami: Mirosławą Dawidowicz – Górą, Beatą Borsuk, Joanna Opaczyńską, Elżbietą Korkuś i Anną Olszańską. Uczniowie obejrzeli także film przedstawiający pracę w portach Szczecin – Świnoujście.

Czytaj więcej: Dni portu w szkole

SuperKoderzy w naszej szkole działają zdalnie. Uczniowie pracują w Scratchu. W ramach projektu Młodzi patrioci wykonali Interaktywnych sąsiadów Polskich oraz Flagę Polski. Dzieci poznają Polskie legendy, pierwszą z nich jest Smok Wawelski. Obecnie pracujemy nad grą Smok Wawelski w Scratchu.

Przygotowała
p. Jowita Niewiarowska

 

 Ignacy
 
Koło przyjaciół Ignacego i Blu na zajęciach rozwijających uzdolnienia pracując zdalnie ukończyło I etap czyli Energia. Na zakończenie tego tematu przygotowaliśmy prezentację z naszej pracy,  W grudniu rozpoczynamy II etap czyli Ekologia.
Przygotowała
p. Jowita Niewiarowska
Załączniki:
Download this file (Być jak Ignacy.pdf)Być jak Ignacy.pdf[ ]
 
 
 

Gmina Gryfino oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie bierze udział w projekcie Zdalna Szkoła - współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie szkół poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego odpowiednią realizację kształcenia zdalnego.

 

Plakat POLSKA CYFROWA A3 zakup sprzętu komputerowego 2

W dniach od 13 października do 23 października 2020 w naszej szkole uczniowie klas 4-8 na lekcji informatyki uczestniczyli w programie CODEWEEK. W ramach tego programu uczniowie poznali podstawy kodowania - kody strzałkami. Programowanie w Pixblocksie (język blokowy oraz język Python) oraz kodowanie z robotami ozobot. Oto jak to wyglądało:

 

 

Załączniki:
Download this file (codeweek.pdf)Certyfikat CodeWeek[ ]

 

 

ignacy

Od 6 października 2020 roku ruszyła V edycja Projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”.
W tym roku szkolnym 2020/2021 Koła Naukowe przyjaciół Ignacego i Blu, zajęcia odbywają się na 8 godzinie lekcyjnej we wtorki.  

Czytaj więcej: Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość

SuperKoderzyNasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 

 

Czytaj więcej: #SuperKoderzy - Młodzi Patrioci

Dnia 11 marca 2020 z okazji zbliżającego Dnia liczby pi uczniowie rozwiązywali zadania w escape roomie - Uwolnić Ludolfinę. Zabawa była fantastyczna i udało się ją uwolnić. A oto fotorelacja.

 

Klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej w Gardnie w drugim module projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”   opracowała lekturę Romana Pisarskiego ,,O psie, który jeździł koleją”.

Czytaj więcej: Czytam z klasą – lekturki spod chmurki cz. 2

Dnia 6 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole w ramach projektu „Akademia Uwielbiam” i współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórczy Rodzice przy szkole w Gardnie” odbyły się warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne cz. 2.

,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki- zakończenie pierwszego modułu ,,Fikuśne lekturki spod chmurki” rok 2019/2020.

Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Gardnie zakończyli pierwszy moduł ogólnopolskiego projektu ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki. Wybraliśmy lekturę H. CH. Andersena ,,Baśnie” – Brzydkie kaczątko. Dzieci czytały lekturę w klasie. W poznaniu lektury pomogła nam pani pedagog - Anita Nowak. Dzieci z chęcią wysłuchały czytanych fragmentów książki.

Czytaj więcej: ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com