Dni portu w szkole
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście realizuje w roku szkolnym 2020/2021 projekt „Dni portu w szkole”.
W jego ramach w klasa 1- 3 odbył się konkurs plastyczny pt. „Porty naszym oknem na świat”. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa pokonkursowa, którą przygotowała nauczycielka plastyki p. Dorota Chojnacka we współpracy z wychowawczyniami klas 1-3 paniami: Mirosławą Dawidowicz – Górą, Beatą Borsuk, Joanna Opaczyńską, Elżbietą Korkuś i Anną Olszańską. Uczniowie obejrzeli także film przedstawiający pracę w portach Szczecin – Świnoujście.
Projekt SuperKoderzy
SuperKoderzy w naszej szkole działają zdalnie. Uczniowie pracują w Scratchu. W ramach projektu Młodzi patrioci wykonali Interaktywnych sąsiadów Polskich oraz Flagę Polski. Dzieci poznają Polskie legendy, pierwszą z nich jest Smok Wawelski. Obecnie pracujemy nad grą Smok Wawelski w Scratchu.
Podsumowanie I etapu Konkursu "Być jak Ignacy"
Zdalna Szkoła
Gmina Gryfino oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie bierze udział w projekcie Zdalna Szkoła - współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie szkół poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego odpowiednią realizację kształcenia zdalnego.
Dwa tygodnie z CodeWeek
W dniach od 13 października do 23 października 2020 w naszej szkole uczniowie klas 4-8 na lekcji informatyki uczestniczyli w programie CODEWEEK. W ramach tego programu uczniowie poznali podstawy kodowania - kody strzałkami. Programowanie w Pixblocksie (język blokowy oraz język Python) oraz kodowanie z robotami ozobot. Oto jak to wyglądało:
Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość
Od 6 października 2020 roku ruszyła V edycja Projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”.
W tym roku szkolnym 2020/2021 Koła Naukowe przyjaciół Ignacego i Blu, zajęcia odbywają się na 8 godzinie lekcyjnej we wtorki.
#SuperKoderzy - Młodzi Patrioci
Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.
Czytam z klasą – lekturki spod chmurki cz. 2
Klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej w Gardnie w drugim module projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” opracowała lekturę Romana Pisarskiego ,,O psie, który jeździł koleją”.
Warsztaty kulinarne cz. 2.
Dnia 6 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole w ramach projektu „Akademia Uwielbiam” i współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórczy Rodzice przy szkole w Gardnie” odbyły się warsztaty kulinarne.
,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki
,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki- zakończenie pierwszego modułu ,,Fikuśne lekturki spod chmurki” rok 2019/2020.
Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Gardnie zakończyli pierwszy moduł ogólnopolskiego projektu ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki. Wybraliśmy lekturę H. CH. Andersena ,,Baśnie” – Brzydkie kaczątko. Dzieci czytały lekturę w klasie. W poznaniu lektury pomogła nam pani pedagog - Anita Nowak. Dzieci z chęcią wysłuchały czytanych fragmentów książki.