Marzec jest miesiącem, w którym rozmawiamy o wodzie i o jej zasobach dostępnych na Świecie.

Jest to bardzo ważny temat. 

Czy wody wystarcza dla każdej istoty, która jej potrzebuje?? 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody

W marcu w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach akcji Światowy Dzień Wody 2021.

Pani Anna Kwaśnica prowadziła zajęcia dla uczniów klas 1-3 i 4,7,8 SP, dzięki którym, wzrosła świadomość potrzeby oszczędzania wody przez wszystkich nas.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody - podsumowanie

Ignacy

Koło naukowe przyjaciele Ignacego i Blu zakończyło II etap. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ekologii. Zadanie końcowym było dowiedzieć się oraz wprowadzić w życie "Jak oszczędzać wodę?". Dlatego przygotowaliśmy prezentację jak każdy z nas może oszczędzać wodę w domu, w ogrodzie. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

Przygotowali Uczniowie i opiekun J. Niewiarowska.

Załączniki:
Download this file (Ekologia - Być jak Ignacy.ppt)Ekologia - Być jak Ignacy.ppt[ ]

 

 

Od września 2020r. w naszej szkole uczniowie z klasy 7a uczestniczą w kole robotyki, Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa informatycznego.

Czytaj więcej: Koło Robotyki – podsumowanie I półrocza 2020/2021

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście realizuje w roku szkolnym 2020/2021 projekt „Dni portu w szkole”.

logo bez tła Port Szczecin Swinoujscie

W jego ramach w klasa 1- 3 odbył się konkurs plastyczny pt. „Porty naszym oknem na świat”. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa pokonkursowa, którą przygotowała nauczycielka plastyki p. Dorota Chojnacka we współpracy z wychowawczyniami klas 1-3 paniami: Mirosławą Dawidowicz – Górą, Beatą Borsuk, Joanna Opaczyńską, Elżbietą Korkuś i Anną Olszańską. Uczniowie obejrzeli także film przedstawiający pracę w portach Szczecin – Świnoujście.

Czytaj więcej: Dni portu w szkole

Nasza szkoła bierze udział w II edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  „Dzieci uczą rodziców”. Tematyka zajęć realizowana jest w klasach 1-3.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć. Comiesięczne lekcje podejmowały tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.  Otrzymaliśmy materiały dydaktyczne - (prezentację multimedialną i konspekt zajęć)   do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja składa się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wprowadzali dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymywali zadanie do wykonania. W trakcie trwania akcji odbył się konkurs  proekologiczny - "Ja w świecie ekologii". Celem konkursu była popularyzacja postaw proekologicznych, a także  zachęcenie do rozwijania umiejętności  plastycznych . (szczegółowe informacje zostały przesłane do rodziców przez e-dziennik).

Szkoła otrzymała podziękowanie za realizację lekcji m.in.”Młody Patriota”, oraz ”Magiczny czas”.

 Nowy2 Nowy1

 

                                                                       

Kolejne zajęcia będą realizowane w II półroczu roku szkolnego 2020/2021      

  koordynator - Beata Borsuk

 

SuperKoderzy w naszej szkole działają zdalnie. Uczniowie pracują w Scratchu. W ramach projektu Młodzi patrioci wykonali Interaktywnych sąsiadów Polskich oraz Flagę Polski. Dzieci poznają Polskie legendy, pierwszą z nich jest Smok Wawelski. Obecnie pracujemy nad grą Smok Wawelski w Scratchu.

Przygotowała
p. Jowita Niewiarowska

 

 Ignacy
 
Koło przyjaciół Ignacego i Blu na zajęciach rozwijających uzdolnienia pracując zdalnie ukończyło I etap czyli Energia. Na zakończenie tego tematu przygotowaliśmy prezentację z naszej pracy,  W grudniu rozpoczynamy II etap czyli Ekologia.
Przygotowała
p. Jowita Niewiarowska
Załączniki:
Download this file (Być jak Ignacy.pdf)Być jak Ignacy.pdf[ ]
 
 
 

Gmina Gryfino oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie bierze udział w projekcie Zdalna Szkoła - współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie szkół poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego odpowiednią realizację kształcenia zdalnego.

 

Plakat POLSKA CYFROWA A3 zakup sprzętu komputerowego 2

W dniach od 13 października do 23 października 2020 w naszej szkole uczniowie klas 4-8 na lekcji informatyki uczestniczyli w programie CODEWEEK. W ramach tego programu uczniowie poznali podstawy kodowania - kody strzałkami. Programowanie w Pixblocksie (język blokowy oraz język Python) oraz kodowanie z robotami ozobot. Oto jak to wyglądało:

 

 

Załączniki:
Download this file (codeweek.pdf)Certyfikat CodeWeek[ ]

 

 

ignacy

Od 6 października 2020 roku ruszyła V edycja Projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”.
W tym roku szkolnym 2020/2021 Koła Naukowe przyjaciół Ignacego i Blu, zajęcia odbywają się na 8 godzinie lekcyjnej we wtorki.  

Czytaj więcej: Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com