Dnia 24 czerwca 2021 zakończyło się koło robotyki. W tym roku szkolnym w nietypowy sposób - zdalnie, uczniowie wykonywali zadania w języku Scratch oraz poznali nowy język programowania Python. Gdy wróciliśmy na zajęcia stacjonarne uczniowie programowali mboty. Dzisiaj uczniowie za aktywny udział w kole otrzymali książki, dyplomy oraz znaczki z projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Nasza szkoła uczestniczyła w tym projekcie w II edycji.Na mapie możemy znaleźć naszą szkołę: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1xvPv9XOrCuAdXAy63Vr-oIpdQIa0nSlh&ll=51.964430301235154%2C17.642812796630988&z=6

Galeria zdjęć:

Przygotowała J. Niewiarowska

Fundacja Uniwersytet Dzieci

W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w projekcie Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł? Projekt realizowany z Fundacją Uniwersytet Dzieci przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Uczniowie przez cały czas projektu poczuli się jak prawdziwi studenci, po otrzymali indeksy ucznia,
w których opisywali wykonane zadania.

  • Uczyliśmy się jak gimnastykować wyobraźnię.

Czytaj więcej: Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?

Dnia 31 maja 2021 Grupa uczniów z klasy 5a i 6a uczęszczająca na zajęcia rozwijające uzdolnienia ukończyła Projekt Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość zorganizowany przez PGNiG. W marcu zakończyliśmy II etap tej edycji – pojazd przyszłości w prezentacji przedstawiamy nasze pomysły. W maju ukończyliśmy ostatni etap – Nowe technologie. Zadaniem było przedstawić nowe technologie wykorzystywane w życiu codziennym. W naszej prezentacji przedstawiamy co udało nam się znaleźć oczywiście wiemy, że jest wiele możliwości i jeszcze wiele która jest nieodkryta.

Przygotowała: Jowita Niewiarowska

 

 

 

 

 

Dnia 31 maja 2021 Klasy 2b, 4a i 5a ukończyła projekt #SuperKoderzy - Młodzi Patrioci dofinansowany z Fundacji Orange. Zakupiono pomoce dydaktyczne do kodowania dla szkoły. Uczniowie w systemie zdalnym i stacjonarnym na lekcjach informatyki (15lekcjach) poznawali Symbole Narodowe, Legendy Polskie: O Czechu, Lechu i Rusie, o Smoku Wawelskim, O hymnie Mariackim. Tworzyli grę komputerową - Smok Wawelski, Quiz o Krakowie, Sąsiadów Polski, Flaga Polski – w języku Scratch. W maju zrealizowaliśmy kodowanie ozobotów. Spacer po Warszawie, Legenda o Warsie i Sawie. Uczniowie poza wiedzą otrzymali koszulki, smycze, notatnik i długopis.

Przygotowała: Jowita Niewiarowska

 

 

 

 

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Światowego Dnia Ziemi to” Przywróćmy naszą Ziemię”. Wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji na platformie e-Twinning.

W obchody tego święta włączyli się czynnie uczniowie Naszej Szkoły.  Ich działania polegały na opiece nad roślinami i nasadzeniami nowych drzew i krzewów.

Wiele osób przysłało zdjęcia, na których uwiecznili, jak opiekują się naszą Planetą.

Świadomość zanieczyszczeń środowiska naturalnego jest bardzo ważna. Od lat najmłodszych potrzebne są działania, mające na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, a także rodziców i dziadków co jest dobre dla Ziemi, a co jej szkodzi.

Takie małe, lokalne działania przyniosą skutek na skalę globalną. Im więcej osób zacznie dbać o swoje środowisko naturalne, tym lepsze stanie się ono w odniesieniu do całego Świata.

Pamiętajmy, że każdy, najmniejszy nawet odruch z naszej strony, poprawiający stan czystości naszej Planety służy nam wszystkim i pokoleniom, które będą po nas.

Fotorelacja z działań poprawiających jakość naszego środowiska przyrodniczego w załączniku.

Koordynator projektu - mgr inż. Anna Kwaśnica

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła uzyskała dyplom PAH za udział w Światowym Dniu Wody 2021.
woda
 
Dziękuję bardzo za udział.
 
Anna Kwaśnica
 
 
 
 

W marcu w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach akcji Światowy Dzień Wody 2021.

Pani Anna Kwaśnica prowadziła zajęcia dla uczniów klas 1-3 i 4,7,8 SP, dzięki którym, wzrosła świadomość potrzeby oszczędzania wody przez wszystkich nas.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody - podsumowanie

Marzec jest miesiącem, w którym rozmawiamy o wodzie i o jej zasobach dostępnych na Świecie.

Jest to bardzo ważny temat. 

Czy wody wystarcza dla każdej istoty, która jej potrzebuje?? 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody

Dzień 22 kwietnia jest ogłoszony Światowym Dniem Ziemi.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021
 
Hasło przewodnie w roku 2021 to: "Przywróć naszą Ziemię".
Uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi 2021 poprzez włączenie się w międzynarodową akcję e-Twinning.. 
Mamy do wykonania zadania, które pokażą, że zależy nam na naszej Planecie.
Akcja kończy się 14 maja.
Wyniki akcji i działania naszych uczniów podsumuję po zakończonej akcji.
Wszystkich zachęcam do zapoznania się z materiałami podnoszącymi naszą świadomość jak chronić naszą Planetę.
mgr inż. Anna Kwaśnica - koordynator akcji
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ignacy

Koło naukowe przyjaciele Ignacego i Blu zakończyło II etap. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ekologii. Zadanie końcowym było dowiedzieć się oraz wprowadzić w życie "Jak oszczędzać wodę?". Dlatego przygotowaliśmy prezentację jak każdy z nas może oszczędzać wodę w domu, w ogrodzie. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

Przygotowali Uczniowie i opiekun J. Niewiarowska.

Załączniki:
Download this file (Ekologia - Być jak Ignacy.ppt)Ekologia - Być jak Ignacy.ppt[ ]

 

 

Od września 2020r. w naszej szkole uczniowie z klasy 7a uczestniczą w kole robotyki, Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa informatycznego.

Czytaj więcej: Koło Robotyki – podsumowanie I półrocza 2020/2021

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com