Dnia 11 marca 2020 z okazji zbliżającego Dnia liczby pi uczniowie rozwiązywali zadania w escape roomie - Uwolnić Ludolfinę. Zabawa była fantastyczna i udało się ją uwolnić. A oto fotorelacja.

 

Klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej w Gardnie w drugim module projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”   opracowała lekturę Romana Pisarskiego ,,O psie, który jeździł koleją”.

Czytaj więcej: Czytam z klasą – lekturki spod chmurki cz. 2

Dnia 6 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole w ramach projektu „Akademia Uwielbiam” i współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórczy Rodzice przy szkole w Gardnie” odbyły się warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne cz. 2.

,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki- zakończenie pierwszego modułu ,,Fikuśne lekturki spod chmurki” rok 2019/2020.

Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Gardnie zakończyli pierwszy moduł ogólnopolskiego projektu ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki. Wybraliśmy lekturę H. CH. Andersena ,,Baśnie” – Brzydkie kaczątko. Dzieci czytały lekturę w klasie. W poznaniu lektury pomogła nam pani pedagog - Anita Nowak. Dzieci z chęcią wysłuchały czytanych fragmentów książki.

Czytaj więcej: ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki

W naszej szkole zakończył się projekt „Zabawa z matematyką”, który trwał od 1 marca do 31 grudnia 2019 r. Współfinansowany przez mFundację oraz Stowarzyszenie „Twórczy Rodzice przy Szkole w Gardnie”.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Zabawa z matematyką”

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Czytaj więcej: Godzina Kodowania

Nasze przedszkole od września do końca stycznia bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Autorem programu jest Anna Świć.

Czytaj więcej: Uczymy dzieci programować

Dnia 30.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w regionalnych eliminacjach w Turnieju Maszyn Wiatrowych. Samodzielnie wykonali maszynę wiatrowa, która została przetestowana w specjalistycznym stanowisku pomiarowym.

Czytaj więcej: Turniej Maszyn Wiatrowych

W ramach „Programu systemowych rozwiązań na rzecz przedmiotów przyrodniczo - matematycznych” pani Ania Kwaśnica przeprowadziła zajęcia w klasie 2 b.

Czytaj więcej: Lekcja chemii w klasie 2 b

Dnia 22.10.2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu Ministerstwa Energii „Lekcja o energii jądrowej w szkołach”. Zajęcia prowadziła pani Natalia Targosz – Ślęczka z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Czytaj więcej: Lekcja o energii jądrowej

W dniach od 7 października do 18 października 2019 roku nasza szkoła uczestniczyła po raz trzeci w projekcie CodeWeek. Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. 

Czytaj więcej: CodeWeek

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com