W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne:

Uczniowie wybrali do realizacji następujące projekty edukacyjne:

Mistrzowie kodowania- programowanie w Scratchu.

The best of the best – najsłynniejsi Brytyjczycy.

Tam, gdzie faceci chodzą w spódnicach. Odkrywamy Szkocję.

Poradnik początkującego fotografa- czyli jak robić dobre zdjęcia?

Zasady „fair play” w sporcie, kultura kibicowania.

W naszej szkole od 1 września 2016 do 23 grudnia 2016 realizowano Rządowy program Bezpieczna + - Bezpieczny uczeń – Radosny uczeń.

Dnia 27 września 2016 odbył się próbny alarm przeciwpożarowy z zadymieniem części szkoły oraz spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Gryfinie, którzy przeprowadzili wykład na temat „Czad cichy zabójca” dla uczniów IV – VI SP i I – III gimnazjum.

Czytaj więcej: Rządowy program Bezpieczna + - Bezpieczny uczeń – Radosny uczeń

Dnia 15 lutego 2018 r. Uczniowie klas 6b i 7a wyjechali na warsztaty przyrodnicze „Kolorowa energia” w Ostoi w Ośrodku Szkolno-badawczym w zakresie energii odnawialnej ZUT w Szczecinie. Uczniowie za pomocą siły własnych mięśni czyli na rowerach tworzyli prąd. A następnie poznali energię odnawialną i nieodnawialną oraz konstruowali samochód na energię słoneczną.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas II gimnazjum mogą wybrać następujące projekty edukacyjne: