Dnia 16 marca 2019 roku, w sobotę, starsza grupa projektowa „Zostań młodym odkrywcą świata” wzięła udział w zajęciach na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Matematyczno – Fizycznym prowadzonych przez pana mgr Janusza Mielnika.

Czytaj więcej: Zajęcia na Uniwersytecie Szczecińskim

Dnia 13 marca uczniowie klasy 1 a przy pomocy nauczycielki chemii i fizyki pani mgr inż. Anny Kwaśnicy wykonali papier czerpany. Przygotowania zaczęły się dwa dni wcześniej, w poniedziałek, kiedy samodzielnie (lub przy pomocy pań) każdy z uczniów musiał przyczepić gazę do ramki.

Czytaj więcej: Papier czerpany

W nocy z 1 na 2 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się noc chemiczna. Udział w nocy wzięli uczestnicy koła chemiczno – fizycznego prowadzonego przez panią mgr inż. Annę Kwaśnicę. Podczas nocy uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne i fizyczne, dbali o porządek w pracowni oraz samodzielnie przygotowywali posiłki.

Czytaj więcej: Noc chemiczna

mFundacja mass logotyp ikona sowa rgbW naszej szkole rozpoczął się nowy projekt „Zabawa z matematyką”, który będzie trwał od 1 marca do 31 grudnia 2019 r. Współfinansowany przez mFundację oraz Stowarzyszenie „Twórczy Rodzice przy Szkole w Gardnie”. Rok 2019 został ogłoszony Rokiem matematyki Dlatego w każdym miesiącu od marca do grudnia będą zaplanowane działania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gardnie.

Przedstawienie o liczbie PI, Warsztaty kulinarne - pieczenie okrągłych ciastek, Pisankowe zadania - zabawa w podchody z zadaniami matematycznymi związanymi ze świętami wielkanocnymi, Nocny Maraton Matematyczny - uczniowie w grupach rozwiązują przez całą noc zadania matematyczne, Festyn Matematyczny z wykorzystaniem TIK dla społeczności lokalnej - dzieci wraz z rodzicami rozwiązują zadania z różnych stron internetowych, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uczniowie odpytują się z tabliczki mnożenia i wykonują zadania sprawnościowe, Procentowy zawrót głowy czyli wszystko o podatkach, kredytach, podwyżkach i obniżkach, spotkanie z bankowcem oraz wyjazd do banku w Gryfinie, wykonanie przez uczniów albumów o Sławnych Polskich Matematykach. Przeprowadzenie warsztatów z ekonomii dla klas III - VIII oraz warsztaty origami. Na zakończenie projektu Świąteczne uroczyste zakończenie dla całej społeczności lokalnej. Powiatowy konkurs matematyczno - fizyczny przy współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim, Konkursy: Liczba PI, Mistrz tabliczki mnożenia, Mistrz procentów, Matematyczne origami.

Projekt rozpoczął się od zajęć matematycznych Święto Liczby PI w klasach I –III Szkoły Podstawowej.

baner glowna 1 012019

„Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.

Czytaj więcej: Być jak Ignacy

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com