Gmina Gryfino oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie bierze udział w projekcie Zdalna Szkoła - współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie szkół poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego odpowiednią realizację kształcenia zdalnego.

 

Plakat POLSKA CYFROWA A3 zakup sprzętu komputerowego 2

ignacy

Od 6 października 2020 roku ruszyła V edycja Projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”.
W tym roku szkolnym 2020/2021 Koła Naukowe przyjaciół Ignacego i Blu, zajęcia odbywają się na 8 godzinie lekcyjnej we wtorki.  

Czytaj więcej: Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość

SuperKoderzyNasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 

 

Czytaj więcej: #SuperKoderzy - Młodzi Patrioci

Dnia 11 marca 2020 z okazji zbliżającego Dnia liczby pi uczniowie rozwiązywali zadania w escape roomie - Uwolnić Ludolfinę. Zabawa była fantastyczna i udało się ją uwolnić. A oto fotorelacja.

 

Klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej w Gardnie w drugim module projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”   opracowała lekturę Romana Pisarskiego ,,O psie, który jeździł koleją”.

Czytaj więcej: Czytam z klasą – lekturki spod chmurki cz. 2

Dnia 6 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole w ramach projektu „Akademia Uwielbiam” i współpracy ze Stowarzyszeniem „Twórczy Rodzice przy szkole w Gardnie” odbyły się warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne cz. 2.

,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki- zakończenie pierwszego modułu ,,Fikuśne lekturki spod chmurki” rok 2019/2020.

Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Gardnie zakończyli pierwszy moduł ogólnopolskiego projektu ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki. Wybraliśmy lekturę H. CH. Andersena ,,Baśnie” – Brzydkie kaczątko. Dzieci czytały lekturę w klasie. W poznaniu lektury pomogła nam pani pedagog - Anita Nowak. Dzieci z chęcią wysłuchały czytanych fragmentów książki.

Czytaj więcej: ,,Czytam z klasą’’- lekturki spod chmurki

W naszej szkole zakończył się projekt „Zabawa z matematyką”, który trwał od 1 marca do 31 grudnia 2019 r. Współfinansowany przez mFundację oraz Stowarzyszenie „Twórczy Rodzice przy Szkole w Gardnie”.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Zabawa z matematyką”

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Czytaj więcej: Godzina Kodowania

Nasze przedszkole od września do końca stycznia bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Autorem programu jest Anna Świć.

Czytaj więcej: Uczymy dzieci programować

Dnia 30.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w regionalnych eliminacjach w Turnieju Maszyn Wiatrowych. Samodzielnie wykonali maszynę wiatrowa, która została przetestowana w specjalistycznym stanowisku pomiarowym.

Czytaj więcej: Turniej Maszyn Wiatrowych

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com