13.11.2015 r. uczniowie klas IV-VI SP mieli możliwość obejrzenia interaktywnej wystawy „Miasto Nauki” w Muzeum Narodowym w Szczecinie. W odróżnieniu od obiektów prezentowanych na tradycyjnych wystawach, eksponaty z „Miasta Nauki” zaprojektowane są tak, by zwiedzający mogli sami przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska różnych dziedzin nauki. Nasi uczniowie więc z chęcią wszystkiego dotykali i eksperymentowali na sobie. Podczas wizyty w „Mieście Nauki” uczniowie uczestniczyli również w pokazie z wykorzystaniem ciekłego azotu. Dzięki widowiskowym eksperymentom poznali podstawowe pojęcia dotyczące ciepła. Wycieczka bardzo spodobała się uczniom. Poniżej fotorelacja z naszej niezwykłej lekcji.