21.04.2018 r. uczniowie szkoły podstawowej w Gardnie wraz z opiekunem panią Ewą Mular wzięli udział w akcji sadzenia lasu na terenie Puszczy Bukowej. W akcji uczestniczyło ponad 220 osób. Wspólnie posadziliśmy blisko 5000 drzewek.

8 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia lasu na terenie Nadleśnictwa Gryfino (Puszcza Bukowa). Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „1000 drzew na minutę”, organizowanej przez Lasy Państwowe.

Czytaj więcej: Puszcza Bukowa łączy pokolenia

21 marca przywitaliśmy wiosnę!!! Z tej okazji uczniowie z  LOP i SU  zaprezentowali pokaz mody ekologicznej. Po pokazie odbył się konkurs na najładniejszy wiosenny korowód klas. Klasy oceniane były przez jury, a zwyciężyły  klasy 5a wych. Ewa Mular oraz klasa IIag wych Małgorzata Zawierucha. Gratulujemy!!!

Po występach na uczniów czekały zagadki i rebusy o tematyce wiosennej oraz zadania  sportowe. Podsumowaniem tego dnia było ognisko,  na które wszyscy tak bardzo czekali. Z uśmiechem powitaliśmy wiosnę, pogoda nam dopisała,. Jednym słowem uważamy ten dzień za bardzo udany. Życzymy wszystkim słonecznej wiosny.

SU i LOP

Szkolne koło LOP skupia obecnie 20 członków (10 uczniów szkoły podstawowej i 10 gimnazjalistów). Nasze działania w I semestrze obejmowały m.in. prace pielęgnacyjne w szkolnym ogrodzie, pielęgnację zwierząt szkolnych oraz roślin doniczkowych oraz dokarmianie ptaków w okresie zimowym. Wyznając zasadę, że wiedzę najlepiej zdobywa się poprzez doświadczenie i zabawę organizowaliśmy liczne pokazy doświadczalne, gry, zabawy oraz konkursy o tematyce przyrodniczej.

W dniach 7.03-11.03. 2016 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowego Odżywiania. Miał on na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia. W ramach programu TZO uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wzięli m.in. udział w konkursie „Zdrowa Sałatka”. Gimnazjaliści z kolei na lekcjach biologii prezentowali własne propozycje II śniadania w szkole. Poza tym uczniowie wykonywali plakaty, broszury zachęcające do zdrowego odżywiania oraz referaty i prezentacje dotyczące skutków niewłaściwego żywienia wśród młodzieży. Działania podejmowane podczas TZO cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.