Dnia 20.01.2016 r. (środa) w sali chemicznej odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych pod opieką pani Anny Kwaśnicy. Odwiedziła nas jedna z zerówek naszej szkoły. Tego dnia uczniowie gimnazjum zaprezentowali kilka doświadczeń. Było duże zainteresowanie wśród młodych obserwatorów.

Dnia 25 listopada 2015 roku, naszą szkołę odwiedzili mali goście  Przyjechały do nas przedszkolaki z Przedszkola im. Krasnala Hałabały z Gryfina wraz z wychowawczyniami na lekcję pokazową chemii.

Mali odkrywcy zostali bardzo serdecznie przyjęci, sala lekcyjna na czas ich obecności została specjalnie przygotowana. Każdy przedszkolak miał możliwość obserwowania  doświadczeń chemicznych, które wykonywała w formie pokazu nauczyciel chemii mgr inż. Anna Kwaśnica wraz z uczniami klasy 3 ag. Przedszkolaki brały również aktywny udział w bezpiecznej części doświadczeń. Na zajęciach zaobserwowali różne gęstości cieczy, zobaczyli jak spala się magnez w powietrzu a jak w tlenie, nadmuchali balonik bez dmuchania, usłyszeli jak wybucha mieszanina wodoru i tlenu. Sami rozpuścili cukier  gorącej wodzie i podpalili łuczywko.

Po zajęciach wyszli bardzo zadowoleni. Umówiliśmy się na ponowną sesję eksperymentów na wiosnę.

mgr inż. Anna Kwaśnica