Dnia 14 marca 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby PI. Klasa 5a i 8a przygotowały przedstawienie „Historia Liczby PI”.

Na przerwach przygotowane były stoliki: z zadaniami matematycznymi dla uczniów szkoły podstawowej: Mierzenie obwodu i średnicy okrągłych przedmiotów, czyli obliczanie liczby PI, zadania z określania czy punkt należy czy nie należy do koła, określanie średnicy promienia i średnicy. Stolik z zadaniami z kodowania. Kolejny stolik z zadaniami dla uczniów gimnazjum: obliczanie objętości i pola stożka, walca, kuli. Dodatkowo odbyły się dwa konkursy: dla uczniów 7-8 i gimnazjum z Historią Liczby PI, oraz dla wszystkich uczniów Konkurs z zapamiętania jak najwięcej cyfr po przecinku w liczbie PI. Wyniki będą ogłoszone wkrótce.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com