15.02.2019 r. w piątkowy pochmurny poranek, ale w doskonałych nastrojach, najpierw autobusem PKS, później 25 minut marszu wśród uśpionej jeszcze przyrody [bo to przecież luty] trzyosobowa drużyna SP z Gardna w składzie Julia Kupnicka, Jakub Kubiak i Szymon Młynarczak –podążała alejkami Parku Miejskiego im. S. Siarkiewicz, a później ul. Łużycką , by dotrzeć na III Powiatowy Konkurs Języka Polskiego.

W auli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie spotkały się trzyosobowe drużyny z 6 szkół:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie I Liceum Ogólnokształcace,

Zespół Szkół w Gryfinie,

Zespół Szkół Ponadgimnazjlnych nr 2 w Gryfinie II Liceum Ogólnokształcące,

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Chojnie,

Szkoła Podstawowa w Gardnie

oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie Gimnazjum nr 2.

Uczestnicy etapu międzyszkolnego odpowiadali na pytania i wykonywali zadania z trzech dziedzin:

1. Nauka o języku – dział poświecony odmianie, frazeologia i składnia

2. Powieść „Gwiazd naszych wina”

3. Quiz „Jak to leciało” w oparciu o film „Potop. Revidivus”.

Podczas konkursu Julia, Jakub i Szymon wykazali się ogromną wiedzą, ale też wspaniałą pracą zespołową. Na chwilę opuściło drużynę szczęście i I etap nie należał do najlepszych, ale w kolejnych czuli się jak ryba w wodzie. Pytania z powieści oraz filmu były bardzo szczegółowe – a odpowiedzi drużyny wysoko oceniło jury. Każda dobra odpowiedź motywowała ich do wyboru pytania za maksymalną ilość punktów. „Po cichutku liczyliśmy punkty…” Przed ogłoszeniem werdyktu uczestnicy otrzymali informację, że trzy drużyny zgromadziły jednakową ilość punktów i wezmą udział w dogrywce. My nie – ale które miejsce? Trzymano nas w napięciu, a my cierpliwie choć bardzo zestresowani kibicowaliśmy zmagającym się jeszcze z zadaniami drużynom. Po trzech godzinach stanęliśmy na podium – brawo. Pani dyrektor ogłosiła wyniki. Panie Marzena Burdzy i Katarzyna Stempińska wręczały dyplomy i nagrody. Na podium stanęliśmy ostatni , bo ostatni są pierwszymi BRAWO MY. A jakie nagrody, wspaniałe!!!.

Pomysłodawcom i organizatorom Paniom Marzenie Burdzy, Katarzynie Stempinskiej, osobom prowadzącym - tegorocznym maturzystom oraz tym wszystkim, którzy życzliwie z niezwykłą troską przyjęli i gościli nas podczas konkursu, serdecznie dziękujemy.

Szczęśliwi z odniesionego zwycięstwa przekroczyliśmy próg naszej szkoły, w której z otwartymi ramionami, uśmiechem przywitani zostaliśmy przez dyrekcję szkoły w osobach Pań Renaty Styczeń i Anny Siwek. Gratulacjom nie było końca i, gdyby nie piątek, a także nie ukrywajmy - zmęczenie, pewnie jeszcze długo rozmawialibyśmy o naszej kolejnej przygodzie z językiem polskim. Sami uczniowie są również z siebie dumni, bo na to po prostu zasłużyli.

Do gratulacji, słów uznania, podziękowań i dumy z naszych osiągnięć dołączyła we wtorek Pani dyrektor Agnieszka Sudakow.

Dla własnej satysfakcji i takich chwil warto poświecić czas i rozwijać własne zainteresowania. Warto wyruszać w podróż z filmem i książką.

Lidia Kostrzewa

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com