III edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod nazwą

„Szczecin i województwo zachodniopomorskie oczami dziecka za 100 lat”

 

Szczecin i województwo zachodniopomorskie oczami dziecka za 100 lat” to nazwa III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Tematem prac były miejsca ciekawe pod względem historycznym, kulturowym, architektonicznym lub przyrodniczym znajdujące się na terenie województwa zachodniopomorskiego w wyobraźni dziecka w przyszłości (za 100 lat).

W konkursie wzięli uczniowie z 32 szkół naszego województwa. Nadesłano 230 prac, z których - po długich naradach - jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach: 7 – 8 lat oraz 9 – 10 lat.

W kategorii wiekowej 9 - 10 lat: II miejsce – zajęła uczennica naszej szkoły Jagoda Andrych z klasy 2a .

 

Finał konkursu odbył się 17 .06.2021r.w Szkole Podstawowej nr 8 w Szczecinie, gdzie nasza koleżanka odebrała nagrodę.

Gratulujemy jeszcze raz JAGODZIE i zapraszamy do udziału w następnej edycji.

 Opiekun-Beata Borsuk

 

 

 

31.05.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem konkursu było ocena poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Jakub Ciechanowski (klasa 7c)pomoc

II miejsce: Karina Pasieka (klasa7c)

III miejsce: Kamil Śledziński ( klasa7c)

Wyróżnienie:

  • Fabian Kamiński (klasa 5a)
  • Maximilian Hryniszak (klasa 5a)
  • Zuzanna Grynkiewicz (klasa 5a)

 

   Gratulujemy!!!

                                                                                           Przygotowała: Ewa Mular

 

 

 

 

 

13.05.2021 r. odbył się finał XX edycji konkursu wojewódzkiego – Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Maja Świrbut (klasa 6a), Amelia Grzywacz (klasa 7b), Oliwia Okoń (klasa 7b). Uczennice wykazały się ogromną wiedzą zdobywając II miejsce w województwie!

Gratulujemy!!!

                                                                                                             Opiekun: Ewa Mular

 

 

 

 

 

symbole

 

W związku z panującą epidemią COVID-19  VI edycja konkursu  „Wokół symboli narodowych - z Baśką Murmańską w tle” w naszej szkole odbyła się 6 listopada 2020 r. Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Uczniowie uczestniczyli w konkursie indywidualnie. Konkurs miał charakter testu. W teście znajdowały się pytania zamknięte z jedną poprawną odpowiedzią oraz pytania otwarte.. Czas na rozwiązanie testu wynosił 45 minut. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich (11 dzieci).

Czytaj więcej: VI edycja konkursu „Wokół symboli narodowych - z Baśką Murmańską w tle”

W dniu 28 stycznia 2021 r. pani dyrektor Agnieszka Sudakow wręczyła uczniom klas I-III nagrody za wykonanie prac plastycznych i literackich pt. „Bohaterowie Miasta w Czasie Pandemii Koronawirusa”, które zostały ufundowane przez OSP w Radziszewie we współpracy z UMiG w Gryfinie, która realizowała projekt Interreg VA pn. Transgraniczna ochrona mieszkańców – ograniczenie rozwoju pandemii Covid 19.

Prezentujemy nagrodzone prace.

Anita Nowak

Czytaj więcej: Bohaterowie Miasta w Czasie Pandemii

Konkurs dla klas 1-3

konkurs1 3

Konkurs dla klas 4-8

konkurs4 8

 Ignacy
 
Koło przyjaciół Ignacego i Blu na zajęciach rozwijających uzdolnienia pracując zdalnie ukończyło I etap czyli Energia. Na zakończenie tego tematu przygotowaliśmy prezentację z naszej pracy,  W grudniu rozpoczynamy II etap czyli Ekologia.
Przygotowała
p. Jowita Niewiarowska
 
 
 
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com