20 lutego 2019 roku uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Zima w poezji” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Radziszewie.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski „Zima w poezji”

Dnia 14 marca 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby PI. Klasa 5a i 8a przygotowały przedstawienie „Historia Liczby PI”.

Czytaj więcej: Świętowanie Dnia Liczby PI

15.02.2019 r. w piątkowy pochmurny poranek, ale w doskonałych nastrojach, najpierw autobusem PKS, później 25 minut marszu wśród uśpionej jeszcze przyrody [bo to przecież luty] trzyosobowa drużyna SP z Gardna w składzie Julia Kupnicka, Jakub Kubiak i Szymon Młynarczak –podążała alejkami Parku Miejskiego im. S. Siarkiewicz, a później ul. Łużycką , by dotrzeć na III Powiatowy Konkurs Języka Polskiego.

Czytaj więcej: „Piechotą” po sukces

W dniu 13 lutego 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Gardnie Szkolny Konkurs Recytatorski „Zima w poezji”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 uczniów klas I-III. Prezentowali wiersze znanych poetów, wszystkie świetnie dobrane i w jakże wdzięcznym wykonaniu.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski „Zima w poezji”

Zastanawiałam się, jak zachęcić uczniów do czytania lektur, aby utwór, z którym spędzać będą popołudniowe godziny nie stał się przykrym obowiązkiem, lecz przyjemnością. Jak Ich przygotować , by książki nie kojarzyły się z nudą, trudnym zadaniem?

Uczniowie znali termin przeczytania powieści oraz zagadnienia, na które należy zwrócić szczególną uwagę – podczas „niecodziennej wędrówki” obok wspaniałych bohaterów – często ich rówieśników.

Wśród różnorodnych form pracy z tekstem wybrałam taką, by zachęcić uczniów do czytania, rozbudzania ich ciekawości, uwrażliwienia na losy innych, by skłonić do refleksji, pobudzić młodzieńczą wyobraźnię i …w końcu zaprezentować artystyczny talent.

Uczniowie klasy V a i V b okazali się prawdziwymi architektami. Niektórzy samodzielnie, w dwuosobowych zespołach, ale również z pomocą rodziców oraz rodzeństwa projektowali i tworzyli fantastyczne budowle. Dziewczęta i chłopcy z V a na kanwie powieści Ferensa Molnara „Chłopcy z Placu Broni” stworzyli makiety ”Plac Broni - mała ojczyzna” budapesztańskich chłopców. Natomiast V b stworzyła niepowtarzalny teren obozu harcerskiego w oparciu o lekturę „Czarne Stopy” Seweryny Szmaglewskiej. Do budowy makiet zostały wykorzystane: pianka budowlana, patyczki, gałązki, piasek, koraliki, kolorowa bibuła, kartony, sznurki, spinner…

W galerii zdjęć zamieszczamy powstałe prace – makiety.

Czytaj więcej: Praca z lekturą może przynieść wiele radości

Dnia 7.01.2019 r. odbyły się eliminacje szkolne III Powiatowego Konkursu Języka Polskiego org. przez nauczycieli języka polskiego Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Języka Polskiego

„Wokół symboli narodowych”      

podsumowanie IV edycji

Konkurs  ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Tegoroczna edycja odbyła się w szkołach 14 listopada 2018 r. Wyniki konkursu zostały podane 27 grudnia  2018 r. przez  Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

Czytaj więcej: Konkurs IPN

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com