Apele, uroczystości, imprezy szkolne i klasowe, akcje.


 

„ Niech zima bawi każdego z nas

I da nam radość w ten mroźny czas”

W tym tygodni u rozmawialiśmy o zimie, o zabawach  na śniegu.          

Przypomnieliśmy zasady, których należy przestrzegać, aby zawsze bawić się bezpiecznie.         

Śnieg zabawa na nim dają nam dużo radości. Przyjemnie jest bawić się w białym puchu, lepić bałwana czy rzucać śnieżkami. Pod opieką swych wychowawczyń uczniowie klasy II a i II b korzystając z uroków zimy: - rzucali śnieżkami do celu, - lepili śniegowe kule i bałwany. Czerwone nosy i policzki, uśmiechy na twarzach, radość dzieci i wspaniała atmosfera pokazały, że zabawa była super.!

Oto nasz bałwankowy plac zabaw:

 

                                                                                                                    przyg. Beata Borsuk

 

 

Dnia 28 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie pracy w I półroczu w klasach I-III. Pani dyrektor Agnieszka Sudakow zapoznała uczniów z  ich osiągnięciami. Miło było patrzeć na dumne twarze uczniów wyróżnionych za wzorowe zachowanie, wysokie wyniki w nauce oraz 100% frekwencję.

Czytaj więcej: Podsumowanie I półrocza w roku szkolnym 2020/2021

Artykuł pochodzi z numeru czerwcowego gazetki szkolnej Kropeczka.

 

 

W dniu 06. 02. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Bawili się uczniowie klas I-III, oraz oddział przedszkolny.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa klas I-III

30 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek siedemnastokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.

Czytaj więcej: Spotkanie z Januszem Chomontkiem

Tak jak co roku zebraliśmy się na apelu podsumowującym pracę szkoły w pierwszym półroczu. Apel odbył się 30 stycznia 2020 roku. Wszyscy mamy za sobą pięć długich, pracowitych miesięcy wypełnionych nauką i szkolnymi obowiązkami.

Czytaj więcej: Apel podsumowujący I półrocze

7 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niiepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem wychowawców. Zabrali nas oni w nastrojową podróż po dziejach Polski od czasu zaborów do odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

28 października 2019 r. Samorząd Uczniowski ponownie zaprosił uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły na niezwykły występ artystyczny poświęcony pamięci Tych, których już nie ma pośród nas pt.: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. 

Czytaj więcej: Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą

25.10.2019 roku uczniowie klas 2a, 2b i 3a byli w Teatrze Pleciuga w Szczecinie na przedstawieniu pt. ,,Maleńkie królestwo królewny Aurelki”. Było to przedstawienie, które opowiadało o odpowiedzialności i odwadze bycia sobą.

 

 

23 października 2019 r. w naszej szkole uczniowie klas V – VIII pod opieką p. A Drabik przygotowali przedstawienie patriotyczne o Bohaterach II Wojny Światowej czyli Bohaterów Westerplatte - Patronie Szkoły oraz powstańcach Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Bohaterowie II Wojny Światowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, którego celem było wyłonienie przez uczniów osób najbardziej pasujących do danej kategorii.

Czytaj więcej: Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Gardnie. W tym roku miało ono miejsce 14 pażdziernika - w Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com