Apele, uroczystości, imprezy szkolne i klasowe, akcje.


 

7 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niiepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem wychowawców. Zabrali nas oni w nastrojową podróż po dziejach Polski od czasu zaborów do odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

28 października 2019 r. Samorząd Uczniowski ponownie zaprosił uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły na niezwykły występ artystyczny poświęcony pamięci Tych, których już nie ma pośród nas pt.: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. 

Czytaj więcej: Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą

25.10.2019 roku uczniowie klas 2a, 2b i 3a byli w Teatrze Pleciuga w Szczecinie na przedstawieniu pt. ,,Maleńkie królestwo królewny Aurelki”. Było to przedstawienie, które opowiadało o odpowiedzialności i odwadze bycia sobą.

 

 

23 października 2019 r. w naszej szkole uczniowie klas V – VIII pod opieką p. A Drabik przygotowali przedstawienie patriotyczne o Bohaterach II Wojny Światowej czyli Bohaterów Westerplatte - Patronie Szkoły oraz powstańcach Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Bohaterowie II Wojny Światowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, którego celem było wyłonienie przez uczniów osób najbardziej pasujących do danej kategorii.

Czytaj więcej: Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Gardnie. W tym roku miało ono miejsce 14 pażdziernika - w Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

4 października 2019 r. odbył się ŚDTM w ramach projektu „Zabawa z matematyką” dofinansowany przez mfundację. Uczniowie z każdej klasy IV - VIII pisali 5 minutową kartkówkę z tabliczki mnożenia i dzielenia, walcząc o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia. Aby otrzymać Tytuł należało również uczestniczyć w zabawach na korytarzu szkolnym.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. w ramach programu „ABC bezpieczeństwa” naszą szkołę odwiedzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu pan Kamil Bącela i pan Adam Lewiński. Uczniowie podczas tego spotkania mieli możliwość poznania zawodu strażaka i przekonania się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów.

Czytaj więcej: Spotkanie ze Strażą Pożarną

Dnia 26.09.2019 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Dzień Naukowca.

Uczniowie klas ósmych i dwie uczennice klasy siódmej, pod opieką pań Ewy Mular i Anny Kwaśnicy, przygotowały ciekawe doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych. 

Czytaj więcej: Dzień Naukowca 2019

Dnia 16.09.2019 r. w naszej szkole  odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Policją i Strażą Miejską na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciele policji przypominali uczniom o rozsądnym zachowaniu się podczas przekraczania jezdni i poruszania się po drogach.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo ważna sprawa

2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Była to też okazja do przypomnienia wydarzeń z dnia 1 września 1939 r. kiedy to wybuchła II wojna światowa. Już 80 lat minęło od czasu, gdy padły słowa „A więc wojna”…. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście pamięć poległych uczcili minutą ciszy. 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 17.06.2019 r. w szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej i Straży Pożarnej z uczniami klas I-III.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com