Apele, uroczystości, imprezy szkolne i klasowe, akcje.


 

Dnia 15 września 2021 klasy 6a, 7a, 7b obchodziły Dzień Kropki na lekcji matematyki. Uczniowie poza powtórzeniem wiedzy o kole i okręgu , pokolorowali koła i wykorzystując nową technologię i aplikację quiver ich prace stały się 3D. Polecam obejrzenie galerii.

 


Przygotowała Jowita Niewiarowska

 

21 czerwca 2021 r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w spotkaniu z Ochotniczą Strażą Pożarną z Wełtynia. W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami Panowie przedstawili nam zasady bezpieczeństwa, jakimi powinniśmy kierować się podczas zabaw i wypoczynku w okresie letnim. Zaprezentowali nam sprzęt strażacki oraz omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć uczniowie mieli również możliwość praktycznego przećwiczenia nabytych podczas zajęć umiejętności na udostępnionym sprzęcie ratowniczym. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym bardzo ciekawym spotkaniu. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie zastosują się do przekazanych podczas zajęć rad i wskazówek i bezpiecznie spędzą tak wielce oczekiwany czas wypoczynku od nauki.

 

 

 

 

W ramach realizacji elementów doradztwa zawodowego oraz akcji „Bezpieczne wakacje” w klasach I-III dnia 08.05.2021r. do naszej szkoły zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście - strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wełtynia.. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu strażaka, a także zapoznanie ich z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków, pożarów, oraz niewłaściwych zachowań podczas wakacji. Strażacy opowiadali o ich trudnej i niebezpiecznej pracy i starali się odpowiadać na pytania zadawane przez uczniów. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach czy klęskach żywiołowych, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo, pomagają zwierzętom i często narażają własne życie, by ratować innych. Uczniowie utrwalili także numer telefonu do Straży Pożarnej 998 lub 112.. Uczniowie mogli wsiąść do wozu strażackiego i obejrzeć jego wyposażenie. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali za przeprowadzenie ciekawej lekcji. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektóre z nich, gdy dorosną, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. Składamy serdeczne podziękowania strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Wełtynia, którzy umożliwili  naszym uczniom poznanie zawodu strażaka z bliska.

Beata Borsuk

 

 

 

 

 

Ze względy na sytuację epidemiologiczną dzisiaj tj. 1 czerwca 2021 roku w naszej szkole każda klasa oddzielnie obchodziła Dzień Dziecka – wesoło i zdrowo, bo na wesoło. Pierwszym punktem była krótka informacja na temat Międzynarodowego Dnia Dziecka w różnych krajach.Następnie wysłuchaliśmy piosenki pt.:„Przyjaźń to ważna sprawa” i wyruszyliśmy na plac Orlika aby wziąć udział w zabawach ruchowo-sportowych:(gra w gumę, piłka nożna, zabawy ze skakanką ,rzuty do celu itp.)

Po powrocie do klasy zagraliśmy   jeszcze w swoje ulubione gry planszowe.

Na koniec dzieci zostały obdarowane pizzą oraz słodkim poczęstunkiem w postaci soczku i loda .Dzień w szkole upłynął w miłej atmosferze.

Dziękujemy RADZIE RODZICÓW za sponsorowanie pizzy i słodkości.

                                                                                               wych. Beata Borsuk

 

 

 

 

 

„ Niech zima bawi każdego z nas

I da nam radość w ten mroźny czas”

W tym tygodni u rozmawialiśmy o zimie, o zabawach  na śniegu.          

Przypomnieliśmy zasady, których należy przestrzegać, aby zawsze bawić się bezpiecznie.         

Śnieg zabawa na nim dają nam dużo radości. Przyjemnie jest bawić się w białym puchu, lepić bałwana czy rzucać śnieżkami. Pod opieką swych wychowawczyń uczniowie klasy II a i II b korzystając z uroków zimy: - rzucali śnieżkami do celu, - lepili śniegowe kule i bałwany. Czerwone nosy i policzki, uśmiechy na twarzach, radość dzieci i wspaniała atmosfera pokazały, że zabawa była super.!

Oto nasz bałwankowy plac zabaw:

 

                                                                                                                    przyg. Beata Borsuk

 

 

Dnia 28 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie pracy w I półroczu w klasach I-III. Pani dyrektor Agnieszka Sudakow zapoznała uczniów z ich osiągnięciami. Miło było patrzeć na dumne twarze uczniów wyróżnionych za wzorowe zachowanie, wysokie wyniki w nauce oraz 100% frekwencję.

Czytaj więcej: Podsumowanie I półrocza w roku szkolnym 2020/2021

Artykuł pochodzi z numeru czerwcowego gazetki szkolnej Kropeczka.

 

 

W dniu 06. 02. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Bawili się uczniowie klas I-III, oraz oddział przedszkolny.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa klas I-III

30 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek siedemnastokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.

Czytaj więcej: Spotkanie z Januszem Chomontkiem

Tak jak co roku zebraliśmy się na apelu podsumowującym pracę szkoły w pierwszym półroczu. Apel odbył się 30 stycznia 2020 roku. Wszyscy mamy za sobą pięć długich, pracowitych miesięcy wypełnionych nauką i szkolnymi obowiązkami.

Czytaj więcej: Apel podsumowujący I półrocze

7 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niiepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem wychowawców. Zabrali nas oni w nastrojową podróż po dziejach Polski od czasu zaborów do odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

28 października 2019 r. Samorząd Uczniowski ponownie zaprosił uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły na niezwykły występ artystyczny poświęcony pamięci Tych, których już nie ma pośród nas pt.: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. 

Czytaj więcej: Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com