Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM, która odbyła się 9 maja 2019 r.

Jest to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji przez zbadanie kluczowych kompetencji ucznia. Sprawdzian pisało 16 dzieci. Test sprawdza umiejętności matematyczne trzecioklasistów oraz ich wiedzę z języka polskiego. Ważnym aspektem OSKT, który wyróżnia Operon jako organizatora cyklu egzaminów,jest stworzenie warunków niwelujących stres uczniów. W tym celu opracowano specjalne elementy terapeutyczne wykorzystywane przed przystapieniem do sprawdzianu oraz po jego zakończeniu. Dzieci obejrzały film i ze skupieniem wysłuchały bajki. Bohaterem filmu i bajki terapeutycznej jest Bratek – postać znana i lubiana przez dzieci, która rozbawia, tłumaczy i oswaja je z nową, nieznaną sytuacją. Dodatkowo pomaga im odkryć swoje mocne strony i uporać się z trudnościami. 

przyg.Beata Borsuk

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com