Nasza szkoła od sześciu lat realizuje program pomocy Afryce poprzez adopcję.  Obecnie adoptowaną  koleżanką jest Shangazi  Leratilei z Kenii, która mieszka w Kipsing.

Adopcja na odległość polega na sfinansowaniu nauki oraz  posiłków dziewczynki.  Przystąpiliśmy również do akcji „Okulary dla Afryki”. Została zorganizowana  zbiórka okularów leczniczych, nadając im drugie życie. Zostaną przekazane do Szczecina, a potem do Afryki . 28 marca 2019 r. Ognisko Misyjne  w naszej szkole, czyli uczniowie klas IV, V i VI przygotowali przedstawienie pt : „ Jestem, pomagam – MISJE” . Zapoznali uczniów naszej szkoły z jakimi problemami borykają się  dzieci na różnych kontynentach, szczególnie  w Afryce, w której mieszka nasza koleżanka. Zapoznali  nas  również z  pięknem tego  kontynentu oraz  z pracą Misjonarzy. Aby mogli oni  pokazać innym dobrego Boga najpierw muszą zatroszczyć się oto, by mieli co jeść (zakupując chociażby kukurydzę i fasolę), zorganizować dostęp do edukacji czy opieki medycznej. Bardzo często misjonarze wołają o naszą pomoc czy to materialną, czy wsparcie modlitewne. Na koniec przedstawienia uczennica Maja Świrbut przepięknie zaśpiewała piosenkę  „Dzieci świata”. Po apelu odbyła się prezentacja filmu „Misje w Kenii”, który przybliżył pracę misjonarzy  i sióstr  w Kipsing. na filmie mogliśmy zobaczyć zorganizowaną szkołę i przedszkole ubogim dzieciom oraz codzienne życie tamtejszej ludności.

Szkolny klub wolontariatu zaapelował o pomoc finansową dla Kenii oraz Jordanii -  dzieciom wojny.  Wolontariusze prze dwa dni  zbierali pieniądze by przekazać potrzebującym. Mamy dobre serca, zawsze pomagamy potrzebującym.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com