W dniu 13 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im.Bohaterów Westerplatte w Gardnie w ramach projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”, odbył się apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przygotowali krótką inscenizację „Radosna Niepodległość”.

Na początku prowadząca przywitała Panią Dyrektor Agnieszkę Sudakow, Panie Wicedyrektor – Renatę Styczeń i Annę Siwek, a także nauczycieli, rodziców i wszystkich obecnych. Następnie dzieci odśpiewały 4 zwrotki hymnu państwowego. Nasze wspólne śpiewanie i recytowanie wierszy to hołd dla tych, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę. Przedszkolaki wystąpiły pięknie ubrane: dziewczynki w białych koszulkach i czerwonych spódniczkach, chłopcy natomiast w strojach galowych.

Po zakończeniu występu, nastąpiły gromkie brawa. Uważam, że występ był udany, czego potwierdzeniem była reakcja publiczności.

Beata Borsuk

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com