W trosce o zdrowie przedszkolaków, listopadzie w ramach realizacji programu, dzieciom z oddziałów przedszkolnych wychowawczynie przybliżyły tematykę dotyczącą higieny, ruchu i zdrowego odżywiania oraz wpływu tych czynników na ich zdrowie.

Czystość –  podstawowy element naszych prozdrowotnych działań. W szkole przedszkolaki uczą się staranie umyć ręce po zabawie i przed posiłkiem. Wiedzą już dlaczego zmieniamy obuwie i dbamy o ubranka. Jak ważne jest dokładne oczyszczanie nosków.

Zdrowe odżywianie  - obecność owoców i warzyw w naszej diecie gwarantuje nam dobre zdrowie. Dzieci codziennie jedzą owoce i warzywa.

Tematy te zechciała nam również przybliżyć Pani Hanna Oleś – pielęgniarka szkolna. Dzieci na zakończenie tematyki zdrowotnej w poszczególnych dniach wykonywały dla siebie zdrowe kanapki oraz pyszną sałatkę owocową.

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com