Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Gardnie. W tym roku miało ono miejsce 14 pażdziernika - w Dzień Edukacji Narodowej.

Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie - birety. Podczas ceremonii w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, oraz swoich najbliższych (rodziców dziadków, rodzeństwa) złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka dużym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali drobne upominki i słodkości, a wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty muzyczne, recytatorskie, oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Po przedstawieniu z okazji Dnia Edukscji Narodowej pani Agnieszka Sudakow - Dyrektor szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom, oraz pracownikom obsługi i administracji. Uczniowie złożyli życzenia i wręczyli symboliczne kwiaty. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć  wszyscy  udali  się do swoich sal. 

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com