4 października 2019 r. w ramach programu „ABC bezpieczeństwa” naszą szkołę odwiedzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu pan Kamil Bącela i pan Adam Lewiński. Uczniowie podczas tego spotkania mieli możliwość poznania zawodu strażaka i przekonania się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów.

To także udzielanie pierwszej pomocy, zabezpieczanie miejsca wypadku, udzielanie pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych. Strażacy zaprezentowali swój sprzęt oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Uczniowie mogli także sprawdzić i podszkolić swoje umiejętności z tego zakresu w ćwiczeniach praktycznych.

Podczas spotkania zaprezentowała się nam też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu. Uczniowie opowiedzieli nam o działaniu ich drużyny oraz jak przygotowują się do zawodów. Zachęcali swoich kolegów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni i wykazali się dużą wiedzą na temat właściwego alarmowania o zdarzeniu, udzielaniu pierwszej pomocy, właściwym zachowaniu w niebezpiecznych sytuacjach.

W trakcie spotkania pani Alicja Kubiak z Wydziału Spraw Społecznych zapraszała chętnych do udziału w Powiatowych zawodach MDP z Polski i Niemiec. Spotkanie ze strażakami przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wzbudzało pozytywne emocje i zapewne zwiększyło wiedzę uczniów na temat bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu za poświęcenie cennego czasu oraz przeprowadzenie ciekawego spotkanie, które zostanie w pamięci uczniów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com