Dnia 26.09.2019 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Dzień Naukowca.

Uczniowie klas ósmych i dwie uczennice klasy siódmej, pod opieką pań Ewy Mular i Anny Kwaśnicy, przygotowały ciekawe doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych. 

Zostały one zaprezentowane na głównym korytarzu. Koledzy i koleżanki z klas 4-8 SP mogli dowiedzieć się jak przygotować preparat mikroskopowy, w jaki sposób stworzyć piasek kinetyczny o pięknym aromacie, co to jest ciecz nieniutonowska, samodzielnie zrobić erupcję wulkanu, nadmuchać balonik bez dmuchania ustami i jak samodzielnie wykonać tęczę w szklance. W formie pokazu zaprezentowane były dwa doświadczenia : jak wydzielić DNA z banana i wybuchowe bańki. Wszystkim bardzo się podobało i każdy uczestnik zaangażował wszystkie swoje zmysły aby poznać i doświadczyć eksperymentów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com