Dnia 16.09.2019 r. w naszej szkole  odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Policją i Strażą Miejską na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciele policji przypominali uczniom o rozsądnym zachowaniu się podczas przekraczania jezdni i poruszania się po drogach.

Zapoznali z niebezpieczeństwami dnia codziennego związanymi z ruchem drogowym. Podczas spotkania omówiono również zasady bezpiecznej zabawy dzieci, oraz sposoby zapobiegania wypadkom drogowym. Wyjaśnili podstawowe przepisy obowiązujące uczestników ruchu drogowego, podali wiele praktycznych wskazówek dotyczących przekraczania ulicy. Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych zostali wyposażeni w znaczki i kamizelki odblaskowe .Uczniowie znaczki odblaskowe przyczepili do swoich plecaków. Natomiast kamizelki są przechowywane w klasach  i podczas każdego wyjścia na spacer lub wycieczkę są zakładane przez uczniów w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p.B. Borsuk i J.Opaczyńską dziękują za pouczające rady.

przyg. B.Borsuk

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com