LUTY 2018 r.

Krok

Działania

Adresaci

Osoby odpowiedzialne

KROK TRZECI

  • Prezentacja multimedialna na temat „Ojców naszej niepodległości”.

  • Wykonanie plakatu na temat Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  • 28 lutego warsztaty w Muzeum Narodowym w Szczecinie „Tu jest nasz dom”.

  • Gazetka tematyczna: Ich warto poznać … Niezwykłe postacie II Rzeczypospolitej

Uczniowie klas 2-3 gim.

Uczniowie

i wychowawcy klas 4-7 sp oraz 2-3 gim.

Uczniowie

i wychowawcy

3 gim.

Wszyscy uczniowie

M. Zawierucha

SU – E. Mular,

K. Długosz

L. Kostrzewa

A.Siwek, L. Kostrzewa,
O. Przyjemska, B. Sobczak

28 lutego 2018 r. w ramach realizacji Projektu Dziesięć Kroków do Niepodległej klasy 3 a i 3b gimnazjum uczestniczyły w Szczecinie w nietypowej lekcji historii z niedalekiej przeszłości. Naszą podróż rozpoczęliśmy od krótkiego pobytu na placu Solidarności, w miejscu, gdzie rozgrywały się wydarzenia grudnia 1970 r. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego – Centrum Dialogu Przełomy wyróżnione m.in. tytułem najlepszego budynku świata w 2016 roku. 

Czytaj więcej: Lekcja historii Szczecina

W ramach „trzeciego kroku do Niepodległej” na szkolnym korytarzu zawisła gazetka tematyczna poświęcona niezwykłym postaciom II Rzeczypospolitej. Wśród nich znalazły się m.in. sylwetki polskich lotników – Stanisława Wigury i Franciszka Żwirki. Pojawili się także kompozytorzy - Feliks Nowowiejski i Karol Szymanowski, twórca polskiej wiejskiej spółdzielczości oszczędnościowo-pożyczkowej Franciszek Stefczyk. Można zapoznać się także z informacjami na temat Antoniego Cierplikowskiego zwanego „królem fryzjerów i fryzjerem królów”, a także Władysława Pytlasińskiego, który był atletą i działaczem sportowym.

W projekt „Dziesięć kroków do Niepodległej” włączył się także Samorząd Uczniowski. Pod jego egidą zorganizowano wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów wszystkich klas. Tematem plakatów było Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorów zaskoczyła niezwykła oryginalność i różnorodność prac. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com