Za nami półmetek działań w ramach projektu „Dziesięć kroków do Niepodległej”.
Oj, działo się w naszej szkole! Konkursy, gazetki tematyczne, warsztaty historyczne, wieczór filmowy, turniej Milionerzy, projekty edukacyjne, …A wszystko to po to, aby jak najlepiej przygotować się do obchodów Stulecia Niepodległości.

To za nami, a co przed nami…? Same atrakcje! Przedstawienie „Powróćmy jak za dawnych lat…” adresowane nie tylko do uczniów, ale także do mieszkańców okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.
A dla wytrwałych … Nocny maraton matematyczno-przyrodniczy z historią w tle.

Czas zrobić krok szósty

 

MAJ 2018 r.

 

KROK SZÓSTY

SZÓSTY

  • Przedstawienie „Powróćmy jak
    za dawnych lat”

Wszyscy uczniowie, rodzice, mieszkańcy

L. Kostrzewa,
A. Siwek,
E. Smolnik,

A. Drabik,
O. Przyjemska

  • Nocny maraton matematyczno-przyrodniczy z historią w tle

Uczniowie

i rodzice

S. Przybyło,
A. Drabik

E. Mular

  • Gazetka tematyczna: Prezydenci dwudziestolecia międzywojennego

Uczniowie

i rodzice

L. Kostrzewa,
A. Siwek
O. Przyjemska
  • Konkurs plastyczny: „Moja mała Ojczyzna”

Uczniowie klas 1-3 sp

B.Borsuk

A. Olszańska

M. Dawidowicz-Góra

W realizację projektu „Dziesięć kroków do Niepodległej” włączyła się także szkolna biblioteka. Pani bibliotekarka Danuta Narożańska przygotowała dla uczniów naszej szkoły wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Lekcja historii w bibliotece

W maju na szkolnym korytarzu zawisła gazetka poświęcona trzem Prezydentom II Rzeczypospolitej. W ten sposób przybliżono uczniom, ale też rodzicom odwiedzającym naszą szkołę, sylwetki Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego oraz Ignacego Mościckiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

W maju w naszej szkole odbył się siódmy raz nocny maraton matematyczno-przyrodniczy z historią w tle. Czteroosobowe drużyny z podstawówki i gimnazjum zacięcie miedzy sobą rywalizowały jednocześnie dobrze się bawiąc. Około godziny 21.00 uczniowie wzięli udział w turnieju Milionerzy, w którym pytania odnosiły się do Józefa Piłsudskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: Nocny maraton matematyczny

Serdeczne i „słodkie” podziękowania dla wszystkich Rodziców za przygotowanie przepysznych ciast. Domowych wypieków można było skosztować w szkolnej kawiarence, która została otwarta w czasie przedstawienia „Powróćmy jak za dawnych lat…”

Czytaj więcej: Podziękowanie dla rodziców

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com