Dnia 25 października 2018 w naszej szkole odbył się Turniej wiedzy o Polsce z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości „Kocham Cię Polsko”. Walczyły ze sobą dwie drużyny. Pierwsza składała się z dziewcząt, druga z chłopców z klas od 6 szkoły podstawowej do III gimnazjum. Na widowni uczestniczyli również klasy 4 i 5 szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Turniej „Kocham Cię Polsko”

Dnia 26 października 2018 roku klasa 3 bg odbyła warsztaty w IPN w Szczecinie.  Uczniowie poznali pracę Instytutu, dowiedzieli się jakich informacji mogą w nim szukać i jak wygląda samo archiwum.

Czytaj więcej: Warsztaty Instytutu Pamięci Narodowej

„SERCE DLA MOJEJ OJCZYZNY”

Dnia 15 pażdziernika 2018 r. w SP w Gardnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który odbywał się pod hasłem: „Serce dla mojej Ojczyzny”

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. Konkurs był zorganizowany w związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i realizacją projektu „10 Kroków do Niepodległej”

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny klas I-III

19 października 2018 r. Szkoła Podstawowa w Gardnie wraz z mieszkańcami Wełtynia i zaproszonymi gośćmi rozpoczęła uroczyste świętowanie Stulecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Był to już przedostatni - dziewiąty „krok” w realizacji projektu „Dziesięć kroków do Niepodległej”, który w szkole w Gardnie realizowany jest od grudnia 2017 r.

Czytaj więcej: Uroczystość w Wełtyniu

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com