Pierwszy krok „ku Niepodległej” mamy już za sobą. Czas więc na kolejny.
W styczniu w ramach projektu mamy do wykonania następujące zadania:

STYCZEŃ 2018 r.

           KROK DRUGI

  • Konkurs recytatorski – poezja Skamandrytów;

Uczniowie klas
4-7 sp i 2-3 gimn.

nauczyciele poloniści,

inne osoby chętne

  • Konkurs recytatorski – poezja dziecięca J. Brzechwy i J. Tuwima

Uczniowie klas
1-3 sp

B. Borsuk

E. Korkuś

  • Warsztaty: „Polskie symbole narodowe”

Uczniowie klas 0

Pracownicy IPN
o. Szczecin ( osoby odpowiedzialne
w szkole - A. Jerka

A. Siwek)

  • Warsztaty; „Co to jest niepodległość?”

Uczniowie klas
1-3 sp

Oprócz zadań wskazanych w harmonogramie - styczeń to także miesiąc podsumowania konkursów na album o Józefie Piłsudskim oraz na plakat – Skamandryci i Awangarda Krakowska.

Obydwa konkursy spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów. Przeszło ono najśmielsze oczekiwania organizatorów.

31 stycznia w szranki konkursowe stanęli recytatorzy. W konkursie recytatorskim wzięło udział 31 uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 11 gimnazjum. Liczba chętnych sprawiła, że konkurs musiał zostać podzielony na dwie części.

Starsi uczniowie prezentowali utwory poetów należących do grupy poetyckiej Skamander.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

W ramach projektu Dziesięć kroków do Niepodległej dnia 29 stycznia 20018 r. w Szkole Podstawowej w Gardnie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie prezentowali jeden wiersz. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.

Czytaj więcej: Brzechwa i Tuwim dzieciom

Poeci dwudziestolecia międzywojennego

W konkursie wzięło udział 39 uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum. Plakaty prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny i plastyczny. 

Prace oceniano według następujących kryteriów:

  • ZAWARTE ELEMENTY - 0-6 p.

(wizerunek poety, życiorys, ciekawostki/anegdoty, wybrany wiersz, cytaty, dodatkowe informacje ze zdjęciami)

Czytaj więcej: Konkurs na plakat

W ramach „drugiego kroku” na szkolnym korytarzu zawisła gazetka tematyczna mająca na celu przybliżenie dorobku naukowego II Rzeczypospolitej – „Edisonowie znad Wisły”. POLSCY WYNALAZCY – POLSKIE WYNALAZKI. Znalazły się na niej sylwetki polskich naukowców i wynalazców okresu międzywojnia oraz informacje o ich najciekawszych odkryciach, pomysłach i wynalazkach. Z wielu z nich korzystamy do dziś, nie zdając sobie sprawy, że to polskie pomysły. Zapraszamy do obejrzenia galerii prezentującej gazetkę.

Uczniowie przygotowali około 100 albumów i kilkadziesiąt plakatów. Wybór najciekawszych nie był prosty, dlatego o pomoc postanowiono poprosić także rodziców. Prace uczniów zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu w czasie zebrania z rodzicami. Każdy rodzic mógł oddać dwa głosy na albumy z każdej grupy wiekowej. Po zsumowaniu głosów rodziców oceny albumów dokonali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielki odpowiedzialne za jego przeprowadzenie, czyli panie Lidia Kostrzewa i Anna Siwek.

Czytaj więcej: Konkurs na album o Józefie Piłsudskim

W III edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych – osobno dla klas pierwszych oraz wspólnie dla drugich i trzecich. W pierwszej grupie wiekowej wystartowały łącznie 633 osoby. Zmagania w starszej grupie podjęło zaś 1569 uczniów.

Czytaj więcej: Wokół symboli narodowych

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com