W tym roku nasza szkoła, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, kolejny już raz, przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu”.
W związku z tym w środę 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, nauczyciele
i pracownicy szkoły odśpiewali
„Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 W tym jednym momencie wszyscy stanowiliśmy
nie tylko wspólnotę szkolną, ale także narodową.

Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu miało miejsce w salach lekcyjnych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Konkurs historyczny dla klas II-III

Wokół symboli narodowych

Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W naszej szkole VII Edycja konkursu „Wokół symboli narodowych” z Kasztanką Marszałka Piłsudskiego w tle  została przeprowadzona  10 listopada 2021 r. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

Po sprawdzeniu wyniki konkursu będą udostępnione dla szkoły drogą mailową .

Komisja konkursowa:

Dyrektor szkoły-Agnieszka Sudakow

Koordynator konkursu – Beata Borsuk

Członek komisji – Anna Olszańska

przyg. Beata Borsuk

Dnia 14 października 2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Następnie w obecności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie złożyli ślubowanie. Pani dyrektor „magicznym ołówkiem” każdego pierwszaka pasowała na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

przyg. Anna Olszańska

Od 25 października 2021 do 10 listopada 2021 obchodzono Dni Origami. W naszej szkole uczniowie z klas 6a, 7a, 7b na lekcji matematyki wykonywali kolorowy sześcian oraz szkielet sześcianu. Oto galeria:

Przygotowała Jowita Niewiarowska

W tym roku dzień gier planszowych wypadł w niedzielę. Z tego powodu w naszej szkole w środę 13 października 2021 r. w świetlicy szkolnej oraz na lekcjach matematyki w klasie 6a, 7a i 7b uczniowie rozgrywali gry planszowe ale również  i karciane. Oto jak się bawiliśmy.

Dnia 15 i 16 września 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 1-3 dotyczące spożywania, oszczędzania oraz właściwego wykorzystania wody w życiu codziennym. Panie które prowadziły zajęcia propagowały picie wody oraz uczyły szacunku do wody. Zachęcały przede wszystkim do picia wody z kranu, oraz pokazały racjonalne wykorzystanie jej w życiu codziennym. Warsztaty odbywały się poprzez rozmowę, oraz zajęcia praktyczne, w których dzieci wzięły czynny udział. Zajęcia te to przede wszystkim eksperymenty.

przyg. Beata Borsuk

Dnia 15 września 2021 klasy 6a, 7a, 7b obchodziły Dzień Kropki na lekcji matematyki. Uczniowie poza powtórzeniem wiedzy o kole i okręgu, pokolorowali koła i wykorzystując nową technologię i aplikację quiver ich prace stały się 3D. Polecam obejrzenie galerii.

Przygotowała Jowita Niewiarowska