Na początku grudnia obchodziliśmy Barbórkę – święto Górników (4.12), Dzień Wolontariusza (5.12) oraz Mikołajki (6.12). Rozmawialiśmy na temat pracy górników, ich ubiorze oraz właściwościach węgla kamiennego.

Wolontariusz – kto to taki? Przybliżyliśmy idee pracy Wolontariuszy oraz zachęcaliśmy uczniów do pracy w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

„Mikołajki” wykonaliśmy gazetkę ścienną w świetlicy, dzieci napisały Listy do Świętego Mikołaja , które są wywieszone w sali . Została wykonana praca plastyczno – techniczna „Mikołaj” - praca z rolki papieru, oraz różne kolorowanki dotyczące zimy, mikołaja oraz świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z wychowawcą świetlicy wykonali zimowe dekoracje okien w sali. Przywitaliśmy „Zielonego Gościa” – choinkę –wspólnie wykonaliśmy ozdoby z masy solnej i je przyozdobiliśmy ,po czym ubraliśmy nimi choinkę. Na drzwiach świetlicy zawisła „CHOINKA” – wykonana z kolorowych odbić naszych dłoni. Czytaliśmy wiadomości na temat tradycji i symbolach Świąt Bożego Narodzenia – dzieci opowiadały o tradycjach w ich domach rodzinnych. Wspólnie słuchaliśmy kolęd i pastorałek

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com