Geografia świata 2.5

Bezpłatny program do nauki podstawowych i wybranych zagadnień z zakresu geografii. Podzielony jest na kilka części: Sprawdź ile wiesz, Stolice świata, Co to za państwo, Puzzle, Współrzędne na mapie, Wielcy odkrywcy, Państwa świata na mapie. Każda z nich prezentuje część wiedzy geograficznej bez zbędnego encyklopedyzmu ale w przyjemny sposób, zazwyczaj w formie zabawy, z przewagą zdjęć nad tekstem.

 

Seterra 4.07.02

Program, a właściwie gra edukacyjna w formie różnorodnych, graficznych i tekstowych quizów. Pomaga w nauce nazw i umiejscowienia kontynentów, państw, stolic i największych miast, a także rozpoznawania flag poszczególnych państw. Program obejmuje obszar wszystkich kontynentów przy czym najbardziej merytorycznie rozbudowane są części poświęcone geografii Europy oraz Ameryki Północnej. Główną niedogodnością programu w naszych warunkach jest brak polskojęzycznego interfejsu, choć może być on w takim wypadku wykorzystywany jednocześnie do nauki np. języka angielskiego - głównie słówek.

 

Enigeo

Świetny sposób nauki o państwach, stolicach i flagach narodowych z całego świata w formie zabawy. Możesz odpowiadać na pytania na temat krajów w bardzo konfigurowalnym quizie albo po prostu eksplorować świat i poznawać różne państwa.

 

Google Earth 7.1.8

Google Earth to program umożliwiający wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz różnego rodzaju treści dostarczanych przez National Geographic, Jane Goodall Institute, US National Park Service, NASA, Discovery Networks i United Nations Environmental Program. Aplikacja Google Earth korzysta z tych samych zasobów co usługa Google Maps z tą różnicą że pozwala na wyświetlanie niektórych budynków w postaci trójwymiarowej, posiada również funkcje zmiany kąta widzenia. Podstawową opcją Google Earth jest wyszukiwanie miast. Fotografie wykonane są w dużej rozdzielczości dzięki czemu można zobaczyć nie tylko dzielnice, ale również konkretne budynki. Google Earth oferuje także o wiele więcej. Dzęki tej aplikacji możemy zwiedzić Księżyc, pospacerować po Marsie, oglądać niebo, czy za pomocą nanoszonych map historycznych obserwować zmiany na świecie na przestrzeni dziejów. Można również zrobić sobie krajoznawczą wycieczkę samolotem (symulator lotu).

 

Marble 2.2.0

Marble to ciekawe narzędzie, pozwalające na wyświetlanie trójwymiarowego modelu kuli ziemskiej lub księżyca. Program jest doskonałą alternatywą dla Google Earth. Umożliwia on wyświetlanie trójwymiarowych modeli w aż 10 różnych motywach (widokach) - m.in. z wykorzystaniem map OpenStreetMap, modelu satelitarnego, historycznego, atlasu, map z uwzględnieniem temperatury latem oraz zimą itp. Marble daje możliwość projekcji map w postaci kuli ziemskiej, standardowej (płaskiej) mapie oraz tzw. merkatora. Za pomocą programu możemy łatwo wyszukiwać na mapach wskazane miejsca i punkty, a także uzyskiwać dostęp do wielu przydatnych informacji na ich temat, w tym także materiałów na Wikipedii.

 

geografia24.eu

Zamieszczone zostały tu materiały kartograficzne, pomocne przy pracach domowych i nauce zagadnień z zakresu geografii. W ramach podstron zamieszczono najważniejsze publikacje kartograficzne - pomocne w opanowaniu map. MAPA FIZYCZNA ŚWIATA - podstrona z materiałami pomocnymi w nauce mapy fizycznej świata. Zamieszczone zostały nazwy obiektów geograficznych. MAPA POLITYCZNA ŚWIATA - znajdziecie tu pomoce do nauki mapy politycznej świata (mapy poszczególnych kontynentów z najnowszym podziałem politycznym świata i mapy konturowe kontynentów - ćwiczebne). MAPA POLSKI - zamieszczone zostały tu materiały pomocne przy nauce zagadnień z zakresu: krain geograficznych, podziału administracyjnego, najważniejszych miast, jezior i rzek w Polsce (mapy Polski z obrazem kartograficznym, mapy konturowe przeznaczone do nauki, utrwalania wiadomości).

 

Eduworldmap

Mapa świata. Testuj swoją wiedzę.

 

Mapa świata. Testuj swoją wiedzę.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com