Chemix.NET

Chemix.NET (dawniej Chemix) to aplikacja dostarczająca wszelakich narzędzi potrzebnych przy nauce chemii na różnych poziomach (w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum). Znajdziemy tu kompendium wiedzy oraz moduły do wykonywania obliczeń przy rozwiązywaniu zadań lub pracy w laboratorium. W programie znajdziemy oczywiście niezbędną tablicę Mendelejewa, ale z dodatkowymi możliwościami — przeszukiwaniem pierwiastków, sortowaniem według wybranych kryteriów i tabelami z dodatkowymi informacjami, które można skopiować do schowka lub od razu wydrukować.

ChemSketch 14.0.1.1040

Umożliwia między innymi tworzenie dwu i trójwymiarowych wzorów, wyposażony jest również w bardzo bogate bazy wzorów oraz grup funkcyjnych. Za pomocą programu ChemSketch można przygotować również atrakcyjnie wyglądające animowane modele 3D wzorów strukturalnych. Program akceptuje pliki z ChemOffice (ChemDraw). Możliwości programu są jednak znacznie szersze także dzięki szeregu dodatkowych modułów jakie można do niego bezpłatnie doinstalować. 

 

Układ okresowy

Układ okresowy z charakterystyką pierwiastków (polska i łacińska nazwa, symbol, liczba i masa atomowa...).

 

EQTabla 5.30

Okresowy układ pierwiastków dający podstawowe i bardziej zaawansowane informacje o pierwiastkach w bardzo przyjaznej formie. Program filtruje i sortuje elementy, rysuje grafy.

Główne funkcje EQTabla:

ładny kolorowy interfejs

filtrowanie ze względu na klasyfikację pierwiastków

główne właściwości pierwiastków

temperatury wyrażone w Celsjuszach, Fahrenheitach i Kelwinach

 

MolView 

MolView to intuicyjna internetowa aplikacja Open Source, pozwalająca zobrazować różne modele cząsteczek w chemii i biologii. Pomaga zrozumieć strukturę przestrzenną złożonych cząsteczek i uzyskać dodatkowe informacje na ich temat.

Niektóre funkcje:

Rysowanie wzorów strukturalnych

Widok 3D - cząsteczki.

Wyszukiwanie i przeglądanie związków.

Wyszukiwanie i przeglądanie białek.

Wyszukiwanie i przeglądanie struktur krystalicznych.

Widok NMR, widmo masowe i IR.

Obliczanie momentu dipolowego cząsteczki.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com